Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

04.02.2019 Lai labāk ēdinātu, jāceļ maksa  (15)

Rucavas novada domes janvāra sēdē bija plānots izskatīt Rucavas pamatskolas direktores Lienas Trumpikas iesniegumu par pusdienu un launaga maksas paaugstināšanu novada izglītības iestādēs. Nekāds lēmums vēl netika pieņemts, jo šo jautājumu deputāti neizskatīja, informē pašvaldības vadītājs Jānis Veits. "Nav precizējumu aprēķiniem," viņš pamato jautājuma izslēgšanu no sēdes darba kārtības.

"Nāksim kopā un skatīsimies," pusdienu maksas iespējamās izmaiņas komentē domes priekšsēdētājs. "Viens otrs nebija sapratis, viens otrs nebija ieskatījies. Labāk sanākam kopā un izspriežam kārtīgi. Tad nebūs nekādu domstarpību."

L. Trumpika skaidro "Kurzemes Vārdam", ka iemesls ēdināšanas maksas palielināšanai esot pavisam vienkāršs: "Ir kļuvis dārgāks piens, krējums, maize, milti... Produkti ir dārgāki, turklāt ir prasības, ka divreiz nedēļā ir jābūt auglim. Ja mēs gribam izpildīt prasības, ir vajadzīgs vairāk naudas. Šobrīd mēs vairāk dzīvojam tā – cik ir naudas, tik arī atļaujamies." Pašlaik Rucavas novada izglītības iestādēs pusdienas maksā 0,72 eiro un launags – 0,36 eiro. Skolas direktore norāda, ka jaunās maksas gribētu paaugstināt līdz 50 centiem par launagu un vienam eiro par pusdienām. "Eiro pat ieteica deputāti. Mēs paši prasījām 90 centus," viņa saka.

"Es neesmu informēta par to, ar mani neviens nav runājis," L. Trumpika komentē J. Veita teikto, ka aprēķini būtu jāprecizē. Domes sēdē viņa nav bijusi, jo neesot tikusi uzaicināta. "Uz Finanšu komiteju bija uzaicināta ēdnīcas vadītāja, lai argumentētu to."