Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

09.01.2019 Laukos viss atkarīgs no mērķtiecības un pārliecības

Vēl līdz 16. janvārim jaunie lauku uzņēmēji, kas piedalījušies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajās mācībās, var pieteikties dalībai konkursā "Laukiem būt!", ko jau septīto gadu organizē LLKC un Valsts lauku tīkls.

Mācību laikā visā Latvijā 233 jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus. Liepājas pusē mācības aizvadītā gada novembrī pabeidza trīspadsmit jaunieši, kuri vēlas savu dzīvi saistīt ar laukiem. Viņu idejas ir orientētas uz daudzpusīgām attīstības iespējām. Ir jaunieši, kas vēlas audzēt ogas, ķiplokus vai pievērsties mājputnu turēšanai. Taču daudzu ieceres ir saistītas ar lauku tūrismu, konditorejas izstrādājumu gatavošanu, bišu produkcijas dažādošanu un pat būvniecību.

Daļa šo jauniešu noteikti startēs konkursā, atzīst LLKC Liepājas biroja vadītājs Aleksejs Kačanovs: "Tas ir atkarīgs no pašu jauniešu mērķtiecības un pārliecības par savu ideju. Katram ir savs laiks, un pēc mācību pabeigšanas piedalīties konkursā var trīs gadu laikā." A. Kačanovs uzskata, ka ieguvēji būs visi konkursa dalībnieki, jo tā viņi gūst papildu pieredzi un jaunas zināšanas neatkarīgi no tā, cik augstu vietu izcīna.

"Ja tavai biznesa idejai un tās ilgtspējai notic kompetenta žūrija, tad tā ir lieliska iespēja noticēt sev un savam sapnim, lai nešaubīgi ietu un cīnītos par savas idejas īstenošanu dzīvē!" saka LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Elīna Zālīte.

Konkursa pirmajā kārtā februārī dalībnieki prezentēs, bet žūrija vērtēs visus iesniegtos biznesa plānus. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti. Apbalvos četras labākās biznesa idejas katrā no konkursa kategorijām – uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē, uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (t.sk. zivsaimniecībā), ražošana, pakalpojumu sniegšana, lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana (t.sk. mājražošana). Konkursa otrā kārta norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām. Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.