Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

24.10.2019 "Libertā" nonākušie suņi un kaķi gaida savu cilvēku un mājas  (28)

Dzīvnieku aizsardzības biedrība "Liberta" sestdien, 26.oktobrī TN "Kurzeme" rīkos labdarības pasākumu "Mums nav vienalga!". Vairāki adopcijai pieejamie suņi un kaķi atbrauks līdzi uz Liepāju no biedrības jaunajām mājām Virgas pagastā.

"Te ir ļoti labi," saka biedrības vadītāja Ildze Leimante. "Kaķi ir sajūsmā, ka var staigāt iekšā un ārā." "Brūveru" mājas Paplakā atrodas tik nomaļus, ka šeit nevienam netraucē suņu rejas.

Pašlaik biedrībā mīt 15 suņi, kas pa dienu uzturas voljēros. Šeit "Libertas" dzīvniekiem ir daudz vairāk vietas, arī 25 kaķiem, kas brīvi uzturas visā teritorijā. Jaunpienācēji gan atrodas būros, jo nevar laist brīvu vaļu nesterilizētiem dzīvniekiem, kā arī tie jānovēro, vai ēd un vai tiem viss kārtībā.

Ēkai ielikti jauni logi un durvis. Ildze stāsta, ka vēl notiekot telpu iekārtošana, jāizdomā kur īsti kas atradīsies. Pārcelšanos šurp no Liepājas dzīvnieki esot uztvēruši mierīgi. "Visi labi sadzīvo, te nav tādu suņu un kaķu, kas ar citiem nesadzīvo," saka I. Leimante.

"Libertai" šī gada aprīlī Liepājā beidzās telpu nomas līgums, kuru biedrība nolēma neatjaunot, jo ēka Tisē ielā nebija piemērota vieta dzīvnieku turēšanai, kā arī kaimiņi sūdzējās par troksni. 

Kamēr "Liberta" ir Paplakā, jauni dzīvnieki nākuši klāt, citi devušies uz mājām. "Kopš neņemam dzīvniekus no Liepājas, uzreiz jūtams, ka ir mazāk. Dzīvnieki pārsvarā ienāk no novadu pašvaldībām, ar kurām ir noslēgts līgums," saka biedrības vadītāja.

Dzīvnieku pieplūdums periodiski esot atšķirīgs. "Vasarā bija periods, kad pēkšņi vairāki suņi bija kļuvuši agresīvi, daudziem cilvēkiem pēkšņi bija radusies alerģija.

Mums šobrīd ir divi suņi, kas esot agresīvi, taču nav tādi ne pret bērniem, ne citiem dzīvniekiem. Domāju, ka problēma ir cilvēkos," norāda Ildze.

Ildze atzīst, ka uz "Libertu" atbraucot cilvēki, kuri nopietni pārdomājuši savu lēmumu: "Bieži vien ir tā, ka mēs runājam, es saprotu, ka varētu viņam dot suni vai kaķi, taču ne to, kuru viņš ir bildē noskatījis. Svarīgs ir dzīvesveids un pieredze. Ja noskatījis aktīvu suni, bet pašam patīk dīvānā gulēt, tad tāds nederēs."

Kaķēni ātrāk atrodot jaunas mājas, bet daudzi cilvēki vēlas pieaugušus dzīvniekus. "Nesen prom devās septiņgadīgs runcis, no kura saimnieki bija atteikušies. Kaķim bija tāda depresija, ka piecas dienas neko neēda. Pēc vairākiem ierakstiem feisbukā atsaucās ģimene, kas viņu paņēma sev. Ir bijuši suņi, kas balsī kliedz, nevar pārdzīvot, ka ir šeit atvesti un atstāti," saka Ildze.

"Libertā" dzīvo arī žurka, kāmis, divas jūras cūkas un liels balts trusis. Žurka, tāpat kā bokseris Laura un vecs pusakls runčuks, ir Ildzes dzīvnieki. Trusis vienkārši klaiņojis pa Grobiņu. Drīz jau būs gads, kopš garausis dzīvo "Libertā", bet to neviens nav meklējis.

Savukārt jūras cūciņas bijušas atstātas pie gružu konteineriem... Tur bieži nonākot mājas seski, degu un citi zvēriņi.

Nesen uz klīniku bija atnesta šinšilla, lai iemidzinātu. "Esot alerģija. Cik es zinu, pret šinšillu kažociņu alerģijas nav. Par laimi jau nākamajā dienā atradās ģimene, kurai jau bija mājās šāds grauzējs," pastāsta Ildze.

Bijis periods, kad pēkšņi daudz zvanu par kaķiem, kurus grib iemidzināt. Sadarbībā ar vetārstiem ātri atradām tiem jaunas mājas," stāsta Ildze.

Labdarības pasākums TN "Kurzeme" notiks no pulksten 12 līdz 16. "Būs radošās darbnīcas ar Ilzi Vainovsku, varēs gatavot spēļmantiņas suņiem, būs cirka darbnīca, kurā bērni apgūs trikus. Var atnest dzīvniekiem dāvanas, samīļot un aprunāties ar mums," aicina Ildze.

Dāvanā noderēs barība kaķiem un suņiem, smiltis, kokskaidu granulas, kaķu tualetes, segas, pledi, cimdi un tīrīšanas līdzekļi. Mājai vajadzīgs jauns skurstenis. Pašlaik notiek cenu aptauja, Ildze pieļauj, ka tas izmaksās ap 600-700 eiro.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 24.oktobra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!