Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Uldis Kristapsons neatzīst, ka Daigai Enkuzenai būtu nodarīts jebkāds morālais kaitējums. "Pati parakstīja līgumu, bet tagad saka, ka maza aldziņa," viņš iebilst.
Foto: Ģirts Gertsons

11.02.2019 Mierizlīgumam nepiekrita  (26)

Pēc vairāku gadu pārtraukuma atsākusies tiesvedība starp Pāvilostas novada Sakas pagasta bijušo pārvaldnieci Daigu Enkuzenu un Pāvilostas novada pašvaldību. Kurzemes rajona tiesa Ventspilī 29. janvārī izskatīja D. Enkuzenas prasību pret Pāvilostas novada domi par morālā kaitējuma kompensēšanu un darba algas starpības piedziņu. Spriedums tiesas kancelejā būs pieejams no 1. marta, "Kurzemes Vārds" uzzināja tiesā. Bijušo darbinieci turpināt tiesvedību mudinājis saņemtais tiesībsarga atzinums. Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons D. Enkuzenas rīcību sauc par šantāžu.

D. Enkuzenai pašlaik nav darba attiecību ar Pāvilostas novada pašvaldību. Domi tagad vēlreiz sūdzējusi tiesā, jo laikā, kad viņa vēl strādāja Pāvilostas novadā, rakstījusi tiesībsargam. "Man ir tiesībsarga atzinums, ka bosings un mobings joprojām turpinās, arī pēc tās tiesvedības, kas bija iepriekš. Biju viszemāk atalgotais darbinieks Pāvilostas novada pašvaldībā. Mani pārcēla darbā uz Vērgales muzeju par klientu apkalpošanas speciālisti, uz pusslodzi. Katru dienu bija jābrauc no Pāvilostas uz Vērgali. Protams, ceļa naudu man neatmaksāja, un līdz ar to man dzīvošanai palika 90 eiro. Ar tādu summu cilvēks dzīvot nevar," saka D. Enkuzena. Viņasprāt, amats muzejā nav bijis līdzvērtīgs iepriekšējam – pagasta pārvaldes vadītāja amatam. "Labi jau, ka vēl tādu ierādīja, jo pirms tam man vispār piedāvāja kaut kādu sabiedrisko darbu strādnieka darbu," atceras D. Enkuzena.

Tiesībsargs izskatījis viņas lietu kādus septiņus mēnešus, esot atzinums uz trīspadsmit lappusēm. "Es rakstīju arī pašvaldībai, lai man atmaksā, bet viņi ar mani nekomunicēja. Pāvilostas dome neņēma vērā tiesībsarga rekomendācijas, tāpēc iesniedzu tiesā," pastāsta bijusī pārvaldes vadītāja. Viņa piemin, ka uz tiesas sēdi Ventspilī bija ieradušās pašvaldības juristes. "No vadības neviena nebija, viņi nekad uz tiesām nav bijuši."

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 11. februāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!