Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare saņēmusi Valsts kultūrkapitāla fonda stipendiju par ilggadēju darbu tradicionālās kultūras pētīšanā un glabāšanā. Viņa ar šādu sasniegumu ļoti lepojas, jo tādējādi tiek novērtēta tāpat, kā citi Latvijas dižgari.
Foto: Egons Zīverts

28.12.2018 Mūža stipendija būs pensijas vietā  (48)

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem par mūža ieguldījumu kultūras un mākslas attīstībā. No nākamā gada janvāra mūža stipendiju 150 eiro apmērā ik mēnesi saņems arī Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare.

Stipendija piešķirta par darbību tradicionālās kultūras nozarē. "Esmu ārkārtīgi lepna būt vienā sarakstā ar Māru Ķimeli, Pēteri Krilovu, Baibu Šteinu. Tie ir Latvijas dižgari," atzīst S. Aigare. Viņa stāsta, ka baidījusies skatīties VKKF mājaslapā, apsveikumu īsziņā atsūtījis fotogrāfs Gunārs Janaitis, tā arī uzzinājusi.

S. Aigare ļoti lepojas ar valsts atzinību par kultūras mantojuma apzināšanu un kopšanu, ko ļoti daudz veikusi sabiedriskā kārtā, nesaņemot atlīdzību. "Tā ir pensija," uzsver Rucavas tradīciju uzturētāja, "jo man ir ļoti maza pensija, Breša zemnieku laikā strādāju pie vīra saimniecībā." Latvijas Pašvaldību savienība pēc Rucavas novada domes pieteikuma S. Aigari VKKF mūža stipendijai bija pieteikusi jau agrāk. "Bet es laikam biju par jaunu," viņa vērtē.

S. Aigares vadībā notikuši daudzi Rucavas novada kultūras mantojuma pētīšanas, aktualizēšanas un popularizēšanas pasākumi – konferences, meistarklases, tradicionālās kultūras svētki un citas norises. Pēc ilggadēja darba šogad novembrī Rucavas tradicionālā kultūrtelpa iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Rucavas tradīciju klubs ir arī Rucavas baltā sviesta, Eiropā par unikālu atzītā un īpaši aizsargātā reģionālā produkta, ražotājs.