Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

14.05.2019 Nav skaidrības, vai no trešdienas izvedīs gružus  (24)

Vakar domes sēdē nemainīga palika Nīcas deputātu vairākuma pozīcija neapstiprināt atkritumu apsaimniekošanas jauno tarifu. No klātesošajiem septiņiem deputātiem vienīgi pašvaldības vadītājs Agris Petermanis ("Nīcas novada attīstībai") balsoja par. Apstiprinātais tarifs noteiktu maksas piemērošanu par sadzīves atkritumu izvešanu daudzdzīvokļu mājām un pašvaldības iestādēm no 15. maija, kad stājas spēkā jaunais līgums ar pakalpojuma sniedzēju SIA "Clean R".

Domes priekšsēdētāja vietnieks Renārs Latvens (LRA) vaicāja Nīcas novada domes Komunālās pārvaldes vadītājam Aigaram Veisam, kāpēc deputātiem nebija pieejami dati par novadā apsaimniekoto atkritumu apjomu iepriekšējo piecu gadu periodā. "Dati bija pieprasīti, bet vēl neesam saņēmuši no "Clean R"," atbildēja Komunālās pārvaldes vadītājs. "Kubikmetri man ir, bet nav tonnu."

Uz jautājumu, kas notiks pēc 15. maija, vai neizvedīs daudzdzīvokļu māju gružus, ja dome nebūs apstiprinājusi jauno tarifu, A. Veiss atbildēja, ka "Clean R" pašvaldībai nosūtīšot rēķinu: "Ir bijis tāds brīdinājums, bet es domāju, ka nevajadzētu tā būt, [ka neizvedīs]. Jumta līgums ir noslēgts, viņiem būtu jāturpina. Neviens man nav teicis, ka netiks izvesti atkritumi." Uz jautājumu, vai pašvaldībai ir rīcības plāns, ja šāda situācija iestātos, viņš teica: "Tad mēs paši domāsim."

"Ja Nīcas novada dome līdz 15. maijam nebūs apstiprinājusi jauno tarifu, uzņēmums šajā datumā uzsāks sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu visiem klientiem, kas ir noslēguši vai pārslēguši jaunus līgumus ar "Clean R" atbilstoši notikušajam iepirkumam un noslēgtajam sadarbības līgumam ar Nīcas pašvaldību. Pārējiem klientiem atkritumi netiks izvesti," informē "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs. Pēc uzņēmuma datiem, pagājušās nedēļas beigās Nīcas novadā privātmājām un uzņēmumiem ar "Clean R" nebija no jauna noslēgti 138 līgumi par atkritumu apsaimniekošanu. Pēc uzņēmuma pieredzes orientējošais līgumu skaits novadā esot ap 640.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 14. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!