Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

15.04.2019 Nebūs burkāna, nebūs arī ceļa  (24)

Reģionālo valsts ceļu katastrofālais stāvoklis Priekules un Vaiņodes novados beidzot ir sadzirdēts Satiksmes ministrijā. Tās parlamentārais sekretārs Jānis Butāns nepažēloja sevi pat sestdienā un atbrauca apskatīt ceļus uz Skodu un Vaiņodi. Pēc tam ceturtdien, 11. aprīlī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits pie sevis uzņēma abu novadu pašvaldību vadītājus. Tomēr atbildes uz jautājumu, kad šos ceļus savedīs kārtībā, ministram nav, jo naudas šādiem mērķiem vienkārši neesot.

Jau pēc J. Butāna vizītes, kurā viņš arī tikās ar pašvaldību vadītājiem, Satiksmes ministrija apvaicājusies "Latvijas valsts ceļiem" (LVC), kādi ir plāni un uzturēšanas izmaksas, "Kurzemes Vārdam" telefonsarunā pastāstīja T. Linkaits: "Situācija viņiem ir zināma. Tā nav laba." Ceļš no Gramzdas uz Skodu esot tik sliktā stāvoklī, ka tur nevarot aprobežoties tikai ar virsmas apstrādi. LVC zina teikt, ka šim ceļam esot iebrucis pats pamats. Tātad būtu jāveic kārtīga rekonstrukcija, ceļa pamata taisīšanas izmaksas esot vismaz 800 tūkstoši eiro par kilometru ceļa, teica ministrs. "Ja kaut ko gribam darīt, tad kādam ir jāņem nost; tādi līdzekļi LVC visam Kurzemes reģionam pat nav pieejami tuvākajos gados. Līdz ar to mēs varam aprobežoties tikai ar bedrīšu lāpīšanu, un tas arī ir viss," norādīja T. Linkaits.

T. Linkaits gaidot administratīvi teritoriālo reformu: "Ceru, ka tad, kad tā tiks realizēta, kā burkāns tiks solīta arī kādu ceļu sakārtošana, tad no tās naudas mēs varam pretendēt uz ceļiem. Ja burkāna nebūs, tad arī ceļa nebūs."

"Ministrs teica, ka pēc reformas cer iegūt 120 miljonus eiro. Jautāju – jūs pats tam ticat? Nē, nu tā ir utopija..." pēc tikšanās ar T. Linkaiti pastāstīja Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Viņa publicēšot pašvaldības informatīvajā izdevumā ministra vēstuli ar atbildēm uz domes uzdotajiem jautājumiem. "Sola, ka veidojot 2021. gada budžetu, skatīs ceļa jautājumu. Saprotot, ka ceļš sabrucis, bet neko konkrēti jau nepasaka. Es nezinu, ko vairs varu izdarīt," teica V. Jablonska. "Pie ministra biju, vairāk tiešām nav, kur iet. Ministrs teica, ka varbūt varētu naudu Kurzemē kādam atņemt. Kam tad?! Ventspilij, Kuldīgai? Liepājas pusē jau vispār nav nekā." Priekšsēdētāja pastāstīja par ieceri 2021. gadā novirzīt ceļiem visus akcīzes nodokļa ieņēmumus, tad dubultā varētu parādīties nauda ceļiem, - tā teicis ministrs.

Vaiņodes ceļu ir vieglāk salabot, nekā Skodas, atzina Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. "Mēs uzskatām, ka pamats nav jāmaina. Viņi savās analīzēs un pētījumos dod datus, ka ir jāmaina. Domājam, ka ne, jo Priekules novada daļā to nedarīja, bet ceļš jau desmit gadus turas. Atliek tikai kārtu uzliet, neko vairāk nevajag, ja viņi to kādreiz gribēs darīt," teica priekšsēdētājs. Konkrētu solījumu uzlabot šī ceļa stāvokli nav bijis. Iespējams, kaut kas varētu mainīties saistībā ar izglītības reformu, jo Vaiņodes bērniem būs jātiek uz skolu.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 15. aprīļa numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!