Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

14.03.2018 Nekaros papīra lapas dēļ  (5)

Ulmales stāvkrastā novietotā māja-kuģis – grodi kopā ar ēku, kas uz tiem novietota, – uzskatāma par būvi, pēc apsekojuma secinājis Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB).

Apsekojums veikts pēc Pāvilostas novada pašvaldības lūguma, stāsta BVKB sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Korba. "Tas nav mūsu kompetences objekts," viņa saka "Kurzemes Vārdam", "pārbaudījām pašvaldības lūguma dēļ un devām atzinumu. Par turpmāko rīcību novada būvvalde var lemt pēc saviem ieskatiem."

BVKB uzskata, ka "gan atsevišķi novietotie un ar betonu aizpildītie grodi, gan grodi kopā ar uz tiem novietoto ēku atbilstoši "Būvniecības likuma" 1. panta 3. punktā noteiktajai būves definīcijai ir uzskatāmi par būvi".

"Tas ir viena inspektora viedoklis, nevis akts, tas nav pašvaldībai saistošs. Tā ir papīra lapa," BVKB atzinumu vērtē Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Viņš atzīst, ka nekāda pašvaldības rīcība nesekos. "Kāda rīcība, ja vakar (pirmdien – L. K.) saņēmām īpašnieka Argoda Lūsiņa vēstuli, kurā viņš apliecina, ka būvi aizvāks līdz šī gada 1. jūlijam. Nav jēgas karot, ja viss jau notiek," teica U. Kristapsons.