Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.11.2018 Nemaz nav tik auksts, kā domājām  (1)

Ap pieciem vakarā pamazām iestājoties novembra krēslai, parasti Durbes ezera krastā visdrīzāk nebūtu neviena cilvēka. Tikai ne 1. novembrī, kad peldvietā aiz Līgutu parka cits pēc cita ieradās topošie Durbes ziemas peldēšanas entuziasti kopā ar saviem līdzjutējiem un viņu domubiedri un iedrošinātāji no Liepājas ziemas peldēšanas kluba „VeloRonis”. Vien divi no septiņiem durbeniekiem, kas sadūšojās mesties ezerā, bija turpinājuši peldes kopš vasaras. Pārējie brida aukstā ūdenī pirmo reizi mūžā.

Centieni organizēt ziemas peldētāju kopienu Durbē nāk no Ingas Lankupas, viņa bija kolektīvās peldes idejas autore. Ingai patīkot ūdens, katru gadu viņa turpinot peldēties vēl septembrī. „Šogad tas siltais rudens, un joprojām viss notiek,” teica Inga. Kopā ar kolēģi viņa cenšas reizi nedēļā nopeldēties. „Ārpus ikdienas gribas kaut ko. Peldēšana man ir uzmundrinoša lieta pēc darba. Bērniem arī patīk peldēt, bet roņi laikam nebūs,” smējās Inga. 

Liepājas roņi gan deva nopietnus padomus, gan mazliet pavilka uz zoba durbēniešus, kas raidīja bažīgus skatienus ezera virzienā. „Kā vasarā peldas, tieši tā arī ziemā,” teica kluba „Veloronis” vadītāja Inga Krivcova, „vienkārši ir jāiet iekšā. Viss jau ir galvā. Ja esat šurp atbraukuši, tad arī gribat ieiet ūdenī.” Protams, ūdens ir auksts, tāpēc I. Krivcova mierināja iesācējus nenobīties, ja aizsit elpu. „Tas ir normāli. Mēģiniet dziļi elpot, lai nebūtu tā, ka elpas nav un liekas – viss! Nomierināties, dziļi elpot, notupties un nākt laukā. Nav jācenšas ilgi palikt ūdenī. Pēc tam ieiet vēlreiz ir vislabākais. Nav obligāti nekur jāpeld, var tikai iemērcēties.” 

Durbes ziemas peldēšanas entuziasti sarunājuši turpināt kopīgas aktivitātes. Vakaros pēc darba jau ir tumšs, sestdienās esot daudz citu pasākumu. Tāpēc nolemts katru svētdienu tikties pie ezera pulksten 15. 

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 7. novembra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!