Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

"Esmu priecīgs, ka mana pirmā personālizstāde ir tieši Grobiņā. Šī pilsēta manā sirdī ieņem ļoti nozīmīgu vietu," atzīst fotogrāfs Kristers Reinis.
Foto: Ģirts Gertsons

13.03.2018 No dzimtās vietas aizbēgt nevar

"Ja kāds varbūt uzskata, ka Grobiņa ir maza pilsēta ar vienu ielu, kas vijas cauri, tad es šim viedoklim nepiekrītu. Šī pilsēta ir liela un skaista, un tajā ir daudz, ko redzēt," savās sajūtās par dzimto vietu dalās 20 gadus vecais grobiņnieks, fotogrāfs Kristers Reinis. Savu patriotismu puisis parādījis arī Grobiņas dzimšanas dienai veltītajā personālizstādē "Pazīstamā sfēra", ko līdz 30. martam var apskatīt Zentas Mauriņas piemiņas istabās.

"Interese par fotogrāfiju man radās pēc Grobiņas pamatskolas absolvēšanas. Sapratu, ka vidējo izglītību vēlos apvienot ar kādu profesionālu novirzienu. Tāpēc, draugu mudināts, pieteicos zīmēšanas kursiem, kas skolēnus sagatavoja iestājeksāmeniem Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Mācoties skolā, jau diezgan ātri nonācu pie secinājuma, ka mani saista gan kreatīvisms mākslā, gan tehniskās lietas. Prātoju, kā šīs divas lietas varētu apvienot," stāsta Kristers. Pirmo fotokameru puisim nopircis krusttēvs: "Viņš strādāja aktīvā tūrisma centrā "Kuršu vikingu apmetne" un vēlējās, lai pafotografēju dažus pasākumus. Pirmās bildes, protams, sanāca nekādas, taču interese par fotogrāfiju tāpēc nemazinājās. Arvien vairāk pašmācības ceļā sāku apgūt dažādus fotokameras knifiņus, kā arī bilžu apstrādes programmas."

To, kur Kristers smeļas iedvesmu jaunām fotogrāfijām, puisis vēl neesot apjautis. Taču gandarījums viņu pārņemot bilžu apstrādes procesā. "No kompozīcijām man vistuvākā ir simetrija. Taču tāda viena, noteikta stila, kas raksturotu tieši manas fotogrāfijas, nav. Esmu diezgan haotisks. Vienīgā lieta, ko ievēroju – pielāgojos videi, nevis vidi pielāgoju sev," skaidro puisis.

"Fotogrāfam, protams, ir jāmāk daudzas un dažādas tehniskas lietas, taču vissvarīgākais, manuprāt, ir kreativitāte. Katrai bildei ir jābūt ar kaut kādu dziļu domu vai stāstu," uzskata Kristers. Runājot par savu darbību, puisis atklāj, ka cenšoties radīt tādas fotogrāfijas, kas mākslas baudītājiem liktu apstāties un aizdomāties – ko, diez, fotogrāfs šajā momentā ir izjutis un kāpēc bildes ir tieši tādas.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 13. marta numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!