Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ruslans Šuļga

15.06.2018 Nodarbības izmaina ikdienu

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Aizputē invalīdu biedrība "Cerība" aicina cilvēkus ar īpašām vajadzībām apmeklēt sveču liešanas nodarbības. 

Biedrības pārstāvis Gatis Priedols stāsta, ka iecere par sveču liešanas apmācībām bijusi jau sen, bet pietrūcis finansiālā atbalsta idejas realizēšanai. Projektu "Apmācības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" finansē AS "Latvijas Valsts meži" Sociālās palīdzības programma, ko administrē fonds "Ziedot.lv". Par piesaistītajiem līdzekļiem iegādāts viss nepieciešamais inventārs sveču liešanai, kā arī uzaicināta pasniedzēja, kas apmācīja vairākus brīvprātīgos, lai tie turpmākos mēnešus spētu zināšanas nodot interesentiem.

Līdz šim iespēju ir izmantojuši vairāk nekā 20 cilvēki no Aizputes un Cīravas. G. Priedols nodarbību laikā ir novērojis, kā ar vienkāršiem paņēmieniem iespējams radīt skaistus mākslas darbus un bagātināt cilvēku ikdienu: "Variantu ir tik daudz! Vēl paši eksperimentējam. Liela daļa ir sajūsmā, jo nodarbības izmaina cilvēku rutīnu un ikdienu, kas reizēm paliek garlaicīga un depresīva. Es būtu ļoti priecīgs, ja cilvēki izmantotu gūtās zināšanas un pēc projekta beigām turpinātu taisīt sveces. Domāju, pārdot problēmu nebūtu." Biedrības pārstāvis mudina visus cilvēkus ar invaliditāti nenobīties un būt aktīviem. 

Paralēli sveču liešanas nodarbībām iepriekšējos mēnešos notika grāmatvedības pamatu apmācības, kuru mērķis bija sniegt zināšanas tiem, kas vēlētos attīstīt savas biznesa ieceres. Nodarbības ilgs līdz oktobra beigām. Vienā tikšanās reizē tiek apmācīti 5 – 6 cilvēki. Iespējams apmācības apmeklēt regulāri vai arī vienu reizi.