Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Gājējiem un riteņbraucējiem nokļūt no Aizputes Rokasbirzē vai otrādi tagad ir daudz drošāk.
Foto: Ģirts Gertsons

10.10.2017 Pabeigts vēl viens celiņš  (7)

Gājēju un velosipēdistu ceļa būvdarbi no Aizputes līdz Rokasbirzei ir pabeigti, skaidro valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts ceļi".

Veloceliņš izbūvēts līdzās autoceļam Kuldīga – Aizpute – Līči aptuveni divu kilometru garumā. Darbus veica SIA "Saldus ceļinieks". Līgumcena bija 665 500 eiro kopā ar pievienotās vērtības nodokli. Finansējums nāca no valsts budžeta. Tapis arī apgaismojums, izdevumus segs "Latvijas Valsts ceļi". Par celiņa uzturēšanu atbildīgā būs valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs".

"Šis autoceļa posms nebija tā sauktais melnais punkts, taču tam bija šauras nomales. Ziemā, brauktuvei vēl vairāk sašaurinoties, [gājējiem un riteņbraucējiem] pārvietošanās pa ceļa nomali bija sevišķi bīstama," zina teikt "Latvijas Valsts ceļu" pārstāvis Voldemārs Šķēle. "Tādējādi izbūvētais gājēju un velosipēdistu ceļš ir ieguldījums mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošības uzlabošanā."

"Kurzemes Vārds" jau rakstījis, ka šogad par Grobiņas novada domes un nedaudz arī Liepājas pašvaldības finansējumu tapa apgaismots veloceliņš no Grobiņas līdz Liepājai.

"Latvijas Valsts ceļi" sola, ka nākamgad paredzēts izbūvēt ilgi gaidīto gājēju un velosipēdistu ceļu gar Priekules šoseju no Grobiņas līdz Iļģiem. "Taču projekta realizācija atkarīga no pieejamā finansējuma," piebilst V. Šķēle.