Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

13.03.2018 Paplašinās Papes dabas parka konsultatīvās padomes sastāvu  (4)

Turpmāk Papes dabas parka konsultatīvajā padomē strādās arī Nīcas novada domes un Latvijas Kūdras asociācijas pārstāvji, liecina valdības otrdien pieņemtie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par dabas parka nolikumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka Papes dabas parks atrodas Rucavas novada un Nīcas novada teritorijās, savukārt spēkā esošajos MK noteikumos tiek padomes sastāvā paredzēta vieta (līdz ar to arī balsstiesības) tikai Rucavas novada domes pārstāvim.

Savukārt Kūdras padomes pārstāvja nepieciešamību dabas parka padomē VARAM pamato ar to, ka tā teritorijā atrodas kūdras ieguve - dabas parkā izsniegtas četras licences saimnieciskās darbības veikšanai. Līdz ar to, VARAM, iesaistot arī šīs jomas pārstāvi dabas parka padomē un sniedzot tam balsstiesības, nodrošinātu arī šīs jomas saimnieciskās darbības veicēju pārstāvniecību.

Līdz ar to, turpmāk Papes dabas parka padomē darbosies pa vienam pārstāvim no Rucavas novada domes, Nīcas novada domes, Latvijas kūdras asociācijas, Valsts meža dienesta, biedrības "Rucavas tradīciju klubs", Pasaules Dabas fonda, Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes, Dabas aizsardzības pārvaldes, VAS "Latvijas valsts meži", Latvijas Universitātes aģentūras "Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts", valsts zinātniskā institūta "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR"", Latvijas Ornitoloģijas biedrības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes.