Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

GLOBALG.A.P sertifikāts ir brīvprātīgs, taču, ja ar to izvēlas strādāt konkrēts veikalu tīkls, tā lauksaimniecības produkcijas piegādātājiem būs jāveic saimniecības sertifikācija.
Foto: Ģirts Gertsons

04.07.2019 Pārliecība par drošu pārtiku  (1)

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina saimniecības iegūt starptautisko sertifikātu "Global Good Agricultural Practice" (GLOBALG.A.P), kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu. Visā pasaulē sertifikāts ir vairāk nekā 200 000 ražotāju, nu šāda iespēja būs arī interesentiem no Latvijas, jo LLKC ir apmācījis pirmos 13 konsultantus, kuri varēs veikt sertifikāciju saimniecībās.

Sertifikācijai drīkst pieteikties jebkura saimniecība, kas nodarbojas ar primārās produkcijas audzēšanu. Sertificēt var jebkuru kultūraugu, kas nav pārstrādāts, piemēram, zemenes ir sertificējams augs, bet zemeņu ievārījums vairs nav.

Starptautiskajai sertifikācijas sistēmai LLKC pievienojās šī gada pavasarī, noslēdzot sadarbības līgumu ar GLOBALG.A.P un kļūstot par tās oficiālo pārstāvniecību Latvijā. Šāds lēmums pieņemts, lai arī Latvijas lauksaimnieki spētu laikus adaptēties un konkurēt starptautiskajā vidē, kur jautājumi par pārtikas nekaitīgumu un ilgtspēju kļūst aizvien aktuālāki.

"Sadarbības līguma slēgšana, no vienas puses, ir jauns izaicinājums, bet, no otras puses, tā ir laba iespēja vēl vairāk palīdzēt Latvijas saimniecību attīstībai, veicinot vietējās produkcijas noietu," pārliecināti saka LLKC Liepājas biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs. Viņaprāt, šajos procesos nozīmīga loma ir gala patērētājam, kas kļūst aizvien prasīgāks pret produkciju, ko iegādājas: "Tam pievērš uzmanību arī mazumtirgotāji. Viņi pieprasa sertifikātu kā apliecinājumu produkcijas ražošanas izsekojamībai visos tās aprites posmos."

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 4.jūlija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!