Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Pāvilostas novada dome

30.08.2019 Pāvilostas atjaunotajā skatu tornī kuģus un putnus var skatīt teleskopā  (3)

Pāvilostā atjaunots un nodots ekspluatācijā skatu tornis. Vecais padomju laika robežsardzes novērošanas tornis, kuru neviens neizmanto kopš 90. gadu sākuma, tagad kļuvis par skatu platformu, uz kuras novietots 360 grādu leņķī grozāms sauszemes teleskops un trīs novērošanas kameras. "Skaists skats uz jūru un kuģiem, var vērot arī putnus," stāsta Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Tornis rekonstruēts, īstenojot Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstītu projektu.

Padomju laika mantojums Ostmalas ielā tagad ir izmantojams tūrisma vajadzībām. Darbus veica SIA "EMPOWER" par līguma summu 54 888,76 eiro (bez PVN).

Pāvilostas novada dome atgādina, ka skatu tornis atrodas militāro objektu aizsardzības zonā, uz Aizsardzības ministrijas īpašumā esošas zemes, kas nodota pašvaldībai lietošanā.

Ir izstrādāti noteikumi torņa apmeklētājiem, saskaņā ar tiem darba laiku nosaka Pāvilostas Tūrisma un informācijas centrs.

Tornī atļauts kāpt tikai diennakts gaišajā laikā. Ziemas sezonā tas apmeklētājiem būs slēgts.

Instrukcijā teikts, ka apmeklētājiem jārēķinās ar fizisko un traumatisma risku un jāizvērtē savas spējas un veselības stāvoklis. Skatu tornī un apkārtējā teritorijā notiek videonovērošana.