Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: liepajniekiem.lv

08.05.2019 Piedzīs naudu par nerealizēto projektu

Vaiņodes novada dome lēmusi piedzīt parādu par 2017. gadā neīstenoto Muskata dīķa labiekārtošanas projektu. Tam bija piešķirts 500 eiro finansējums pašvaldības vietējo projektu konkursā "Darīsim paši". "Tā vēl nebija bijis, ka piešķir naudu, bet projektu neīsteno," saka domes projektu vadītājs Oskars Zvejs.

Lai arī šis ir jautājums par publisko līdzekļu izlietošanu, ne projektu vadītājs, ne Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons nenosauc, kurš ir atbildīgais par neīstenoto projektu un no kā tagad jāpiedzen nauda. "Viens tāds vietējais zēns paņēma projektu. Viņš tur bija tik daudz ko iekļāvis, ka komisija uzreiz saprata – to visu nevarēs," saka V. Jansons. 2017. gada 20. aprīļa domes sēdes protokols liecina, ka pašvaldības līdzekļi piešķirti projekta iesniedzējam "Darītāji".

Projektā bijis paredzēts pie dīķa izveidot atpūtas vietu, ierīkojot laipas, lapeni un iztīrot krūmus. O. Zvejs pastāsta, ka projekta īstenotājs izcirtis arī svešā īpašumā augošus alkšņus. V. Jansons zina teikt, ka par nelikumīgi nocirstajiem kokiem vainīgais esot samaksājis un krimināllieta neesot ierosināta. Par nerealizēto projektu atbildīgajam zvanījis gan O. Zvejs, gan pašvaldības juriste sūtījusi vēstuli. "Teica, ka viss būs, atskaite būs. Nekā nebija," atceras pašvaldības projektu vadītājs.

V. Jansons informē, ka vainīgā parāds "nodots uz piedziņu tiesā". Ja projekta neīstenotājs naudu iemaksāšot pašvaldības kasē vai ieskaitīšot kontā, tad lietu pārtrauks.