Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Sandra Aigare
Foto: Egons Zīverts

02.05.2019 Pirmais Zemtuŗu saiets Ūsiņa laikā  (2)

Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare kopā ar domubiedriem Ūsiņa laikā, 6. maijā, aicina rucavniekus, dunicniekus, kalnišķniekus un sventājniekus uz pirmo Rucavas kultūrtelpas zemtuŗu saietu Kalnišķos. Tas veltīts cilvēkiem, kuri dzīvo un saimnieko vai vēlas atgriezties savā zemē.

Ūsiņa, austošās saules personificējuma, laiks senajā gadskārtu ritā ir ļoti īpašs, skaidro S. Aigare: "Iesākas vasara un jaunais saimnieciskais gads. Ūsiņam pieder bites, pasaules kārtības simbols, un doti zirgi – Dieva spēks. Viņš ir Saules vedējs, Dieva varas un padoma turētājs savā zemē." Arī zemturis ir ļoti īpašs cilvēks, kas, iekopis laukus, spītīgi turas pie sava zemes gabaliņa arī tad, ja tiek no tā dzīts prom.

"Kāpēc vēl joprojām ir ļaudis, kas atgriežas savā tēvu tēvu iekoptajā zemītē, dzīvo uz tās vai arī sapņo par dzīvi savā lauku sētā? Kāda ir viņu dzīves ikdiena un kādi nākotnes sapņi?" Tie un daudzi citi jautājumi nedodot mieru šī saieta organizētājiem. Katrs, kuram šie jautājumi un atbildes uz tiem svarīgas, var pievienoties un iesaistīties saietā.

Zemtuŗu saiets sāksies pulksten 11 svētvietā pie Ezerskolas akmens. Pēc tam būs ciemošanās pie Papes zirgiem, tad Kūpeļu sētā "Magones" vārīs pentāgu, dziedās, ies rotaļās un pavadīs laiku draudzīgās un ieinteresētās sarunās.