Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

09.05.2019 Priekulē notikusi deputātu maiņa  (3)

Priekules novada domē deputāta pienākumus sācis pildīt Gatis Volkevičs, kurš stājies Arņa Kvietkauska vietā. No Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētais deputāts nolicis mandātu personisku iemeslu dēļ. A. Kvietkauska pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa un G. Volkeviča pilnvaru uzsākšanu dome vienbalsīgi apstiprināja aprīļa sēdē, kurā neviens no viņiem nepiedalījās.

A. Kvietkausks strādā autoservisu nozarē un šī gada sākumā saņēmis piedāvājumu savas prasmes un zināšanas papildināt ārzemēs. "Savas karjeras pilnveidošanai un  attīstībai es izvēlējos šo ceļu. Mans lēmums tika izdiskutēts ar komandas biedriem. Vienojāmies, ja nebūs iespējams savienot darbu ārzemēs ar deputāta pienākuma pildīšanu, nolikšu mandātu, dodot savai komandai iespēju strādāt pilnvērtīgi," viņš pastāstīja.

Priekules novada domē A. Kvietkausks nostrādājis sešus gadus. "Pirmajā sasaukumā par savu viedokli, pamatojot budžeta izdevumu lietderību, bija jācīnās vienam," viņš atzina. Uz pašvaldību vēlēšanām 2017. gadā veidojis savu sarakstu, pulcējot komandā no pašvaldības neatkarīgus dažādu nozaru speciālistus. Tas ieguva četras deputātu vietas, nonākot opozīcijā. "Nevaru lielīties ar lieliem projektiem vai būvēm, kas būtu uzceltas, pateicoties tikai man. Iznākums atkarīgs no vairākuma lēmuma, kas bieži pašvaldībā norok pat visperspektīvākās iniciatīvas. Taču noteikti esmu gandarīts par to, ka šo gadu laikā neesmu ticis salauzts. Neesmu akli cēlis roku par vajadzīgo balsojumu, bet vienmēr izsvēris katra ieguldījuma lietderību un cīnījies par saprātīgu lēmumu pieņemšanu iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai. Pie neracionālākajiem projektiem pašvaldībā manu deputāta pilnvaru laikā pieskaitāmi Priekules ģimeņu dārzs par aptuveni 250 000 tūkstošiem eiro, baseina celtniecības iniciatīva vairāku miljonu eiro apmērā, 3. siltumtrases atzara būvniecība par pašvaldības, ne uzņēmēja līdzekļiem, kā tas bijis iepriekš, un grandiozais Priekules kanalizācijas un ūdenssaimniecības projekts aptuveni četru miljonu vērtībā. Man kā uzņēmējam šādu naudas līdzekļu izlietošana projektiem laikā, kad pašvaldība citkārt nevar apmierināt iedzīvotāju pamatvajadzības, nebija saprotama," uzskata A. Kvietkausks. Par ieguvumu no savas komandas darba viņš nosauc pārējo deputātu iesaistīšanu debatēs, lēmumu izsvēršanu, "nevis akli balsot pēc vadības rīkojuma". A. Kvietkausks turpināšot iesaistīties novada politiskajos procesos.

"Piekritu būt deputātu kandidātu sarakstā, jo mani uzaicināja līdzīgi domājoši cilvēki. Šobrīd situācija ir tāda, ka esmu nākamais no mūsu saraksta," "Kurzemes Vārdam" saka G. Volkevičs. "Laika tagad atlicis mazāk, jo sākusies aktīvā lauksaimniecības sezona, grūtāk būs, taču centīšos veikt deputāta pienākumus." Viņš strādā sava tēva zemnieku saimniecībā "Rieksti 1" Gramzdas pagastā. "Gatis ir uzņēmējs, ikdienā nodarbojas ar graudkopību un ceļu būvi, tāpēc varu apgalvot, ka viņa zināšanas un gūtā pieredze noderēs Priekules novada pašvaldībai. Gatis noteikti spēs izsvērt izdevumu lietderību, saimnieciskumu un pastāvēt par savu viedokli," kolēģi raksturoja A. Kvietkausks. Domes sēdē deputāti ievēlēja G. Volkeviču Tautsaimniecības un attīstības, kā arī Izglītības, kultūras un sporta komitejā.