Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Edijs Pālens/LETA

27.11.2019 Priekules un Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola saņem skolu reitinga balvas  (9)

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau devīto gadu pēc kārtas pasniegta Draudzīgā aicinājuma fonda balva "Skolu reitings 2019". Panākumus konkursā guva Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas (iepriekš Grobiņas ģimnāzijas) skolotāji un Priekules vidusskola.

Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas skolotājas Indra Kalniņa un Sandra Līgute saņēma apbalvojumu par izciliem sasniegumiem angļu valodas mācīšanā. Balva piešķirta, izvērtējot iepriekšējā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātus. Angļu valodas līmenis tiek augstu novērtēts jau otro gadu pēc kārtas, vēl gadu pirms tam balva tika pasniegta par latviešu valodu.

"Man ir milzīgs gandarījums, ka valsts līmenī starp ģimnāzijām mēs esam 5. vietā, par mums augstāk stāv 1., 2., un 3. Rīgas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Angļu ģimnāzija. Uzskatu, ka tas ir liela un kopēja darba nopelns, viena lieta ir mācību stundās iemācītais, otra – pašmācības mājās, un trešā, ko bērni paši netieši apgūst, kaut vai ikdienā lietojot sociālos portālus. Tāpat mēs esam atvērti sadarbībai ar mācībspēkiem no Liepājas Universitātes, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda, jo dzirdēt dzīvo valodu no tās īstajiem lietotājiem ir ļoti vērtīgi. Esam priecīgi par sasniegto, bet uz lauriem gulēt netaisāmies, strādāsim, lai šo līmeni noturētu," saka Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas direktore Laila Urbāne.

Ļoti labi novērtēta arī Priekules vidusskola, kas ieguva Draudzīgā aicinājuma balvu par izaugsmi kopvērtējumā kā pirmās vietas ieguvēja. Arī Priekules vidusskolas pedagogi tika novērtēti atzinīgi par teicamu mācību sasniegumu izaugsmi.

Draudzīgā aicinājuma fonds jau kopš 1994. gada rīko nozīmīgas akcijas un apbalvošanas ceremonijas, kuru galvenais mērķis joprojām ir nemainīgs – izglītības kvalitātes paaugstināšana. Balvas tiek piešķirtas dažādām Latvijas skolām, kuras laika posmā no iepriekšējā mācību gada sākuma līdz kārtējā mācību gada sākumam centralizētajos eksāmenos ir ieguvušas īpaši augstus vērtējumus.

Skolas tiek vērtētas četrās skolu grupās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās vidusskolas.