Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Ģirts Gertsons

03.05.2019 Rada iespēju šķirot moderni

Aprīļa beigās, kad notika Grobiņas novada domes ikmēneša sēde, pie deputātiem no Grobiņas ģimnāzijas ieradās komanda "Topošie uzņēmēji". Jaunieši prezentēja interaktīvo karti, kas ir inovatīvs palīgs atkritumu šķirošanā. "Tā ir mūsu dāvana Grobiņai 324. dzimšanas dienā," saka skolēni.

"Mēs deputātiem prezentējām pašu izstrādātu projektu, kas tapa konkursam "Es savai videi"," atklāj komandas "Topošie uzņēmēji" pārstāvji Alise Freiberga, Annija Nora Reinfelde un Kristers Krūms. Jauniešu izveidotajā kartē, kas pieejama publiski, uzskatāmi parādītas konteineru atrašanās vietas Grobiņas pilsētā un novadā. "Grobiņas dome novadā ir izveidojusi 12 šādas vietas – sešas Grobiņas pilsētā un sešas pagastos. Kartē, izvēloties vajadzīgo adresi, atveras logs ar fotogrāfiju un sīku informāciju par to, ko katrā šķirošanas konteinerā drīkst mest," skaidro "Topošie uzņēmēji".

Grobiņas ģimnāzija ir viena no projekta "Esi līderis!" skolām. Tā mērķis ir veicināt skolēnu zināšanu un prasmju apguvi, attieksmes un vērtību veidošanos, lai motivētu jauniešus mūžizglītībai un apzinātai karjerai. "Esi līderis!" jau 18 gadus dod iespēju skolēniem visā Latvijā iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā. Kopumā projektā ir piedalījušies 12 534 skolēni no 163 Latvijas skolām.

Uzsākot darbu pie projekta, skolēni devās uz domi, lai noskaidrotu ieinteresētību tā īstenošanā un to, vai karti būs iespējams ievietot Grobiņas novada mājaslapā. "Domē mūsu ideju ar prieku akceptēja. Tālāk bija jāapseko novads, jāfotografē vietas, kurās izvietoti šķirošanas konteineri. Paralēli veicām aptaujas un runājām ar iedzīvotājiem par šķirošanas paradumiem un to nozīmi. Tagad, kad darbs ir paveikts, mēs esam pārliecināti, ka tas padarīs tīrāku mūsu novadu un zaļajam dzīvesveidam pievērsīs vairāk iedzīvotāju," paskaidro projekta dalībniece Alise Freiberga.

Konkursā "Es savai videi", kas notika valsts mērogā, pirmajā kārtā bija iesniegti 30 projekti. Otrajai kārtai izvirzīja 10 projektus, starp kuriem bija arī komanda "Topošie uzņēmēji", kas ieguva 2. vietu Latvijas mērogā. "Par šādu augstu novērtējumu mēs esam ļoti gandarīti. Gribam teikt lielu paldies mūsu skolotājai Ilzei Kālei par atbalstu!" piebilst "Topošo uzņēmēju" komanda.