Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs

20.12.2018 Saulgriežu vārdā šķērso upes

"Tas ir īpašs brīdis, kad diena ir visīsākā un nakts visgarākā, un tam piemīt kaut kas neizskaidrojams – šarms, maģija, īsta svētku sajūta," saka pārgājiena organizatore Arta Vanka. Viņa aicina visus aktīvās atpūtas piekritējus sestdien, 22. decembrī, pulksten 10 doties nelielā pastaigā gar jūru no Pāvilostas līdz Jūrkalnei.

Saulgriežu gājiens būs 20 km garš, un tā organizētāja paredz, ka kopumā ar pauzītēm tas varētu aizņemt aptuveni piecas stundas, jo finišēt Jūrkalnē plānots pulksten 15. Tur nogurušie gājēji varēs atpūsties un sasildīties pie ugunskura. "Aicināti ir pilnīgi visi, tā ir lieliska atpūta svaigā gaisā, turklāt bez maksas," skaidro A. Vanka.

Tomēr tā nebūs vienkārša pastaiga, ceļā būs jāšķērso trīs upes – Ēnava, Rīva un Muižupe. Pārgājiena dalībniekiem esot paveicies tajā ziņā, ka Ēnava un Muižupe ir pavisam sausas un problēmas nesagādās, toties Rīvas upi gan nāksies apiet. "Gar upi iziesim līdz lielajam ceļam, tad pāri koka tiltam, tālāk nedaudz (3km) paiesim pa ceļu un pie pirmās izdevības dosimies atpakaļ pie jūras," plānu izskaidro A. Vanka.

Galvenais esot kārtīgi saģērbties. "Šādam gājienam vislabāk noder slēpošanas tērpi, jo tie nelaiž cauri mitrumu un vēju, bet, ja tāda nav, tad vajag saģērbt vairākas kārtas, lai vajadzības gadījumā var kaut ko novilkt." A. Vanka iesaka ņemt līdzi termosu ar tēju vai kādu citu siltinātu dzērienu. Dzeramo ūdeni gan neesot vērts nest līdzi – tas sasals. Tā kā galapunktā gaidīs ugunskurs, nobeigumā varēšot uzcept desiņas vai pagatavot ko citu sātīgāku, jo pēc tik garas pastaigas dabā apetīte noteikti būšot laba. Vēl organizatore rosina paņemt līdzi nedaudz skaidras naudas, jo autobusa biļetes cena ir 1 eiro 30 centi (autobuss paredzēts dalībnieku aizvešanai no Jūrkalnes uz Pāvilostu pirms pārgājiena).

"Šobrīd sola, ka būs -3 grādi un iespējams sniegs. Ja prognoze piepildīsies, būs super, tomēr drošībai somā var iemest arī ūdens necaurlaidīgu apmetni," piebilst pārgājiena organizatore. Viņa priecājas, ka ir jau pieteicies diezgan liels bariņš cilvēku. Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centra pārstāve Biruta Pīraga laikrakstam zināja teikt, ka šobrīd pieteikušies 29 gājēji.