Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Pretgaisa aizsardzības ieroci, ko izmantos mācībās "Baltic Zenith 2019", iedzīvotāji pērn aprīlī varēja apskatīt Jūrmalciema sabiedriskajā centrā. "Cilvēki saprot – ja armijas mācības paredzētas, tad viņi ies un darīs," tagad saka Nīcas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītājs Aigars Veiss.
Foto: Ģirts Gertsons

04.06.2019 Šaus, kad zivis vairs neķeras  (5)

No 26. jūnija līdz 28. jūnijam Jūrmalciema piekrastes teritorijā diennakts gaišajā un tumšajā laikā tiks organizētas pretgaisa aizsardzības mācības "Baltic Zenith 2019", Nīcas novada pašvaldību informējuši Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Tā pagaidām ir visa pieejamā informācija pašvaldības mājas lapā.

Pirms vairāk nekā gada Aizsardzības ministrijas (AM) un NBS pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem Jūrmalciemā noritēja saspringtā gaisotnē, viņi nesaņēma visas atbildes uz saviem jautājumiem par drošību un par zvejnieku darba organizēšanu mācību norises laikā. NBS pārstāvji toreiz ierosināja mēnesi pirms mācībām sarīkot vēl vienu tikšanos un visu pārrunāt ar iedzīvotājiem.

Kempinga "Klajumi" īpašnieks Imants Pāvels saka "Kurzemes Vārdam", ka ar vietējiem cilvēkiem un uzņēmējiem "nekas nav runāts". "Kā jau vienmēr – sola, bet pēc tam ir pavisam citādi, neviens neko nesaka. Armija ir prioritāte," viņš secina un atgādina, ka bija solīts pavasarī pirms mācībām vēl rīkot tikšanos, bet "neviens te nav rādījies." 

Jūrmalciema zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Ostbaltfish" vadītājs Dzintars Ziemelis pastāsta, ka ar zvejniekiem vēl neesot ticies, nav sanācis, taču plānojot sanākt kopā un parunāties par gaidāmajām mācībām. Viņš uzskata, ka problēmām nevajadzētu būt:"Vasarā ejam jūrā ļoti agri, līdz septiņiem jau esam atpakaļ. Jā, viņi šaus arī naktī, bet mēs jau naktī zvejā nebraucam. Šaušana arī notiks vairāk uz Papes pusi, ne uz Bernātu pusi." Turklāt jūnija beigas esot laiks, kad zivis vairs tik labi neķeras, "nozveja jau pačabējusi". 

Nīcas novada domes Komunālās pārvaldes vadītājs Aigars Veiss, kurš Andreja Šakala slimības laikā pilda izpilddirektora pienākumus, informēja, ka pašvaldība saņēmusi informāciju, ka interesenti var pieteikties pretgaisa aizsardzības mācību atvērto durvju dienai, kas poligonā plānota 28. jūnijā pulksten 11. "Es pats plānoju parīt (5. jūnijā – L.K.) aizbraukt un izrunāties ar zvejniekiem, arī atstāt informāciju Jūrmalciema sabiedriskajā centrā, lai darbiniece painformētu tos cilvēkus, kas nāk uz centru," teica A. Veiss. . 

Uz jautājumu, vai līdz mācībām Jūrmalciemā plānota tikšanās ar vietējiem cilvēkiem, AM pārstāve Aiva Kokoriša atbild: "Gatavojoties jūnijā gaidāmajām mācībām, maija sākumā bruņoto spēku pārstāvji veica sagatavošanās darbus Jūrmalciemā, tostarp tikās ar Nīcas domes izpilddirektoru. Tāpat Nīcas domei tika nosūtīta informācija par gaidāmajām mācībām, kura tiks publicēta gan vietējā laikrakstā, gan tiks nodota zvejniekiem." 

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 4.jūnija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!