Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Bijusī Vecpils saieta nama vadītāja apstiprina, ka uz norādīto darba vietu šobrīd neiet, jo slimības lapa turpinās. "Šobrīd neko vairāk pateikt nevaru, gaidu tiesas spriedumu," saka R. Hūna.
Foto: Egons Zīverts

06.03.2019 Spriedums, ko grūti pieņemt  (23)

Durbes novada dome Kurzemes apgabaltiesā pārsūdzēja lēmumu, kurā bijušās Vecpils saieta nama vadītājas Rutas Hūnas atbrīvošana no darba pienākumiem tika atzīta par prettiesisku. "Tomēr sakarā ar lietas sarežģītību tiesa nespēj sastādīt spriedumu pašu noteiktā termiņā," laikrakstam atklāj Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs.

Kad R. Hūna vērsās tiesā, tika lemts viņu atjaunot darbā iepriekšējā amatā, un spriedums šajā daļā bija jāizpilda nekavējoties.

Lai arī sieviete bija tiesīga atgriezties darbā, viss neizrādījās tik vienkārši. R. Hūnai tika ierādīta darba vieta Vecpils pagasta pārvaldes caurstaigājamā telpā, un uz savu iepriekšējo darba vietu, Vecpils kultūras un atpūtas centru, viņa varēja tikai noskatīties pa logu. Pēc neilga laika, sazvanoties ar R. Hūnu, noskaidrojām, ka sievietes veselības stāvoklis ir pasliktinājies un viņai ir slimības lapa.

Tā kā sprieduma par pārsūdzību nav, šobrīd neziņā ir abas puses, to apliecina gan R. Hūnas pilnvarotā pārstāve juriste Ligita Šukstule, gan A. Radzevičs. "Manā praksē šāda situācija nav bijusi, tāpēc nemācēšu teikt, kas mūs sagaida, bet paļaujos uz tiesas kompetenci," piebilst A. Radzevičs. Pārsūdzība tika izskatīta jau 22. janvārī, un kā sprieduma sastādīšanas datums tika noteikts 2019. gada 21. februāris. "Tiesas atsūtītajā dokumentā teikts, ka "saskaņā ar "Civilprocesa likuma" 415. pantu un 454. pantu un ņemot vērā lietas sarežģītību tiks noteikta sprieduma faktiskā sastādīšanas diena, par ko tiks paziņots atsevišķi". Es gan īsti neizprotu saistību ar pieminētajiem pantiem, bet tas ir viss, ko saņēmām," stāsta A. Radzevičs. Uz jautājumu, vai šobrīd R. Hūna apmeklē darba vietu, A. Radzevičs atbild: "Man nav tādu ziņu, ka R. Hūna būtu darba vietā."

L. Šukstule saistībā ar šādu lietas izskatīšanas gaitu pauž neapmierinātību: "Apgabaltiesā nav sprieduma darba lietā! Vai jūs varat tādus brīnumus iedomāties? Mums ir atsūtīts paziņojums, kur nav norādīts datums, līdz kuram šis pagarinājums noteikts. Manā praksē pirmo reizi ir šāds gadījums. Uzskatu, ka tas ir būtisks procesuāls pārkāpums. Sarežģītās lietās sprieduma sagatavošanai tiek noteikts termiņš 14 dienas, bet šajā gadījumā tika noteikts mēnesis, kura laikā spriedums tāpat nav pieņemts. Atsūtīts nekonkrēts paziņojums, no kura nav iespējams saprast, vai spriedums vispār būs. Tad jau tiesas process mūsu valstī vispār nav vajadzīgs."