Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: LETA

08.03.2019 Tiesa spriež maksāt par morālo kaitējumu

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī spriedusi daļēji apmierināt Sakas pagasta bijušās pārvaldnieces Daigas Enkuzenas prasību pret Pāvilostas novada pašvaldību. Tiesas priekšsēdētāja palīdze Dace Grauziņa informē, ka lemts par labu prasītājam no Pāvilostas novada pašvaldības piedzīt 1500 eiro atlīdzību par morālo kaitējumu.

Pāvilostas novada domei jāsedz arī izdevumi par advokāta sniegtajiem pakalpojumiem 225 eiro. Tiesa noraidījusi prasību daļā par darba algas starpības 1311,79 eiro un atlīdzības par morālo kaitējumu 3500 eiro piedziņu. Spriedumā paredzēts piedzīt no Pāvilostas novada pašvaldības par labu valstij valsts nodevu 225 eiro un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus 2,03 eiro.

Sprieduma labprātīgai izpildei noteikts desmit dienu termiņš no tā spēkā stāšanās dienas. Pēc noteiktā termiņa parāda piedziņu piespiedu kārtā veiks tiesu izpildītājs.

Spriedumu var pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijā, iesniedzot apelācijas sūdzību Kurzemes rajona tiesā divdesmit dienu laikā no sprieduma pieejamības dienas Kurzemes rajona tiesas kancelejā Ventspilī, t. i., no šī gada 1. marta.

D. Enkuzena saka "Kurzemes Vārdam", ka gribētu runāt tad, kad būs saņēmusi tiesas spriedumu. "Katrā ziņā es esmu apmierināta. Galvenais ir tas morālais kaitējums, tas ir vēl vairāk nekā tā alga. Otro reizi jau morālo kaitējumu pašvaldība maksā," viņa norāda.

Pāvilostas novada domes juriste Irīna Švarcbaha saka, ka spriedumā nepieciešams iedziļināties, jo to saņēmusi tikai 5. martā. "Neuzskatām, ka ir noticis kāds pārkāpums. Pašvaldība uzskata, ka viss ir bijis korekti," viņa norāda. Novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons iepriekš "Kurzemes Vārdam" izteicās, ka uzskatot D. Enkuzenas rīcību par izspiešanu, jo "nekāds kaitējums nevar būt nodarīts situācijā, kad cilvēks pats piekrīt piedāvātajam amatam".

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka turpināt tiesvedību ar Pāvilostas novada domi D. Enkuzenu mudinājis tiesībsarga atzinums. Viņa uzskata, ka pārcelšana zemāk atalgotā darbā Vērgales muzejā bijusi netaisnīga. Iepriekš par D. Enkuzenas nelikumīgu atbrīvošanu no amata darbnespējas laikā Kurzemes apgabaltiesa lēma piedzīt no Pāvilostas novada domes par morālo kaitējumu 1000 eiro un 500 eiro advokāta pakalpojumu segšanai. Vēl ap diviem tūkstošiem eiro pašvaldība iztērēja tiesājoties, bet ap četrtūkstoš eiro samaksāti D. Enkuzenai par piespiedu dīkstāvi.