Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

18.04.2019 Truši slēps olas Kalvenē  (3)

Kalvenes “Trušu muiža”, kurā plecu pie pleca darbojas visa Tomsonu ģimene, šogad piedzīvos jau trešās sezonas atklāšanu. Ik gadu saimnieki cenšas izdomāt ko tādu, lai ekskursanti justos vēl labāk un izklaides iespējas būtu bagātīgākas. “Kad es te apsēžos un pavēroju tos trušus tādā mierā – tādas izdarības var redzēt! Goda vārds, man pašam vēl joprojām ir interesanti,” saka Trušu muižas saimnieks Lauris Tomsons.

“Kad “Trušu muižu” sākām, mums bija 12 trušu namiņi un Harmonijas sēta. Kopā ap 30 trušiem, šobrīd ir jau ap 45-50. No ekspozīcijām šogad klāt nāks aploki “Bērnudārza grupiņa” un “Zaķīšu pirtiņa”. Arī Harmonijas sētā būs vairāk trusīšu, lai ir dažādība,” stāsta saimnieks. Tomēr Tomsoni domā ne tikai par jaunām ekspozīcijām, kas šobrīd kopumā aizņemt aptuveni 2,5 hektārus, bet arī par to, lai ražošana notiktu jēgpilnāk. Gatavojoties jaunajai sezonai Lauris uztaisījis nelielu mājiņu tirdzniecībai. Tas aizņēmis aptuveni trīs nedēļas, kas pašam saimniekam šķiet nereāli īss laiks, bet vēl jau priekšā esot viss apdares darbs. “Šādu vietiņu “Trušu muižā” prasījies jau sen,” atzīst L.Tomsons. Apmeklētāji vairākkārt bija teikuši, ka labprāt piesēstu un kaut ko nobaudītu, reiz pat gadījies kad poļu tūristi pieklīduši un prasījuši, vai te ko ēst nedod. “Tagad dos!” apņēmīgs ir Lauris.

Tomsonu ģimene ar trušiem strādā plecu pie pleca, iesaistās visi - Lauris, sieva Signe un abi dēli Roberts (15 gadi) un Patriks (11 gadi).  “Tā kā mūsu ir daudz, rīta cēliens paskrien ātri, pusstunda un visi truši pa vietām. Mums ir  kā mēs paši saucam “trušu muižas mašīna”, kur mēs viņus visus fiksi saliekam un izvadājam” stāsta ģimenes galva. Tad vien atliek visiem saliet dzeramos, par ēšanu dienas laikā gan īpaši nesatraucas, jo truši ēd naktī. Kad mēs visu te savedam, puiši paliek saimniekot. Patriks ir kasieris, Roberts – gids. 

Jaunā sezona tiks atklāta Lieldienās, 19. – 22.aprīlī, kad “Trušu muižā” tiks piedāvāti dažādi pasākumi un atrakcijas bērniem, kā piemēram – olu ligzdu meklēšana pa teritoriju. Katrai ligzdai būs savs nosaukums un katram namiņam būs pielikta zīmīte, kurš konkrētais trusis to ligzdu ir veidojis. Tāpat arī varēs bildēties ar trusīšiem, izšūpoties, lai odi nekož un kārtīgi izstaigāties svaigā gaidā. Lauris gan smejas par to, ka Lieldienu stereotips ir tāds, ka vista oliņas izdēj, bet truši nēsā apkārt un slēpj.  “Mums gan bija pundurtrusis Čaks, kas ziemu un vasaru dzīvojās laukā, kopā ar vistām un gaiļiem. Kā jau kārtīgs puisis būdams, gāja ar gaiļiem cīnīties. Jaunajam sunim kājā koda, nu riktīgs puišelis,” smejas saimnieks. 

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 18. aprīļa numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!