Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

11.03.2019 Turpinās labiekārtot piekrastes zonu  (1)

Latvijas vides aizsardzības fonds Nīcas novada pašvaldībai jau otro gadu ir piešķīris 7796,00 eiro piekrastes apsaimniekošanai. Par finansiālo atbalstu šogad plānots Bernātu dabas parka robežās uzstādīt divas noejas pie jūras, apstiprina pašvaldībā.

Nīcas novada domes Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Vita Liepiņa atklāj, ka finansējums tiek piešķirts sakarā ar to, ka valsts ir nodevusi pašvaldībām apsaimniekošanā piekrastes joslu: "Šis finansējums tiek apgūts ar nacionālas nozīmes projektu "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana". Projekta kopējais finansējuma apmērs ir 200 000 eiro, no tā Nīcas novadam tiek piešķirti 7796,00 eiro. Šis atbalsts jau otro gadu ir nemainīgs. Projektā vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība. Pārējās piekrastes pašvaldības, tai skaitā Nīcas novada dome, ir projekta sadarbības partneri." Nacionālā mērogā mērķis ir nodrošināt jūras piekrastes joslas labu vides kvalitāti, pieejamību, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Savukārt šī gada sasniedzamais rezultāts ir tāda piekrastes apsaimniekošana, kas līdzsvaro dabas aizsardzības, sabiedrības un ekonomikas intereses. Gājēji tiek novirzīti pa īpaši šim mērķim paredzētām noejām uz ūdensmalu, nevis iemin nekoordinētas takas un izmīda dabīgo piekrastes veģetāciju. Tāpēc šogad līdz 1. oktobrim Bernātu dabas parkā plānots uzstādīt divas 20 – 30 metru garas un 1,20 metru platas mobilas noejas pie jūras. Vita Liepiņa skaidro, ka noejas būs izgatavotas no kompozītmateriāla: "Šāda izvēle izdarīta, lai ilgtermiņā nodrošinātu šo noeju funkcionalitāti, ko garantē materiāla izturība pret ārējās vides ietekmi."

Jāpiemin, ka 2018. gadā par piešķirtajiem finanšu līdzekļiem, īstenojot projektu, Nīcas novada pašvaldība pludmales zonā uzstādīja 33 informatīvos un atpūtas labiekārtojuma elementus. Projektu vadītāja Ieva Taurinskaite norāda, ka līdz šim vairāk uzmanības ticis pievērsts vietām, kuras iedzīvotāji un novada viesi apmeklē intensīvāk, piemēram, Bernātiem un Jūrmalciemam. Taču šajā projektā tika padomāts par pludmali visā tās garumā.