Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Mapio.net

02.07.2019 Uz kioskiem pie robežas vēl jāgaida  (6)

Rucavas novada dome šobrīd sarakstās ar vairākām ministrijām, lai savus īpašumus "Rucavas muitas punkts" un "Muita" pie Lietuvas robežas varētu iznomāt komercdarbībai. Ir bijušas ierosmes no uzņēmējiem, taču vispirms Ministru kabinetam jāpārskata savs rīkojums, stāsta pašvaldības izpilddirektors Edgars Bertrams.

Nekustamo īpašumu "Rucavas muitas punkts" ar kopējo platību 1,58 ha un būvi – sūkņu ēku un īpašumu "Muita" ar kopējo platību 0,3599 ha, kurā ietilpst mežs 0,3572 ha platībā un pagrabs, Rucavas novada dome 2017. gadā pārņēma no Iekšlietu ministrijas pašvaldības funkciju īstenošanai. "Lietošanas mērķis šobrīd nepieļauj, ka mēs īpašumu varētu iznomāt uzņēmējiem komercdarbībai. Pieņemts domes lēmums par to, ka mēs lūdzam pārskatīt Ministru kabineta rīkojumu, lai īpašumu izmantotu šādiem mērķiem," saka izpilddirektors.

Lietuvas pusē uzņēmēji pierobežas teritoriju izmanto pakalpojumu sniegšanai. Arī Latvijas pusē varētu būt līdzīgi, uzskata E. Bertrams. Ieguldījums nāktu no pašiem uzņēmējiem, tur varētu būt moduļu tipa būves, taču jautājums vispirms jānokārto pašvaldībai. "Notiek lēni, bet notiek," stāsta izpilddirektors. "Ar ministrijām notiek vairākkārtēja sarakstīšanās, neiet tik viegli – sūta viens otram."

Uzņēmējiem Rucavas novada pašvaldība nodotu pienākumu sakopt īpašumu teritoriju. "Tā mēs paši atbrīvotos no kādiem pienākumiem. Daļa, kas ir pārņemta, ir jāuztur, zāle jāpļauj, gruži arī tur rodas," saka E. Bertrams. Tā kā joprojām tiek kārtoti dokumenti starp iestādēm, viņš pieļauj, ka šajā vasaras sezonā pie Latvijas un Lietuvas robežas nekāda uzņēmējdarbība nesāksies.