Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: liepajniekiem.lv

16.08.2019 Uzlabo grants ceļus Cīravā

Vairākos Aizputes novada grants seguma ceļa posmos, pateicoties Latvijas lauku attīstības programmas otrajai kārtai, norisinās ceļu infrastruktūras uzlabošana. "Tiks sakārtoti 9,751 kilometrs, ja rēķinām visus posmus kopā," laikrakstam stāsta Aizputes novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Gunta Butrima.

"Protams, novadā vēl ir daudz labojamu ceļu, bet šobrīd novērtējam to, ka varam uzlabot šos posmus, kuri ir vairāk noslogoti nekā pārējie. Cīravas pagastā esošā ceļa posma Rudītes – Dravnieki pārbūve 1,121 kilometra garumā jau ir veiksmīgi pabeigta, šobrīd uzsākti darbi pie garākā ceļa posma (5,192 kilometri) Centrs – Elderi, kur tuvākajās dienās tiks ievietotas lielas caurtekas, ko laidīs 6 metru dziļumā. Iedzīvotāji ir brīdināti par izmaiņām satiksmē, bet pilsētas svētkus tas nekādi neietekmēs, jo šis ceļš ar pilsētu nav saistīts," skaidro G. Butrima.

Nākamais, kam rudenī būs jāķeras klāt, ir Aizputes novada Cīravas pagastā esošais ceļa posms Amatnieki – Sniķeri 3,438 kilometru garumā. "Vēl kritiski ceļi ir Lažā un Kalvenē. Lažā gan jāņem vērā tas, ka teritorija ir ļoti liela, bet iedzīvotāju skaits mazs. Cīrava nu jau ir daudz labākā stāvoklī nekā daudzi citi pagasti, 2006.–2007. gadā tur tika atjaunots Dzērves ceļš, turklāt caur Cīravu iet valsts nozīmes ceļš, ko atbalsta valsts. Cik spējam ar ceļu uzturēšanas naudām izdarīt, tik darām. Vēl būtu nepieciešams strādāt ar tiltu uzlabošanu – novadā ir 21 tilts, bet tikai trīs no tiem ir sakārtoti vai vismaz uzlaboti," atklāj G. Butrima. Kopējās otrā konkursa kārtas ceļu būvniecības izmaksas ir 766 574,35 eiro, no kuriem pašvaldība apmaksā 10%.

Būvdarbi uzticēti SIA "A-Land", būvurzaudzības darbus veiks "IK OZOLS-G", savukārt autoruzraudzību – SIA "PBT". Lai neērtību būtu pēc iespējas mazāk, pašvaldība aicina lauksaimniekus un būvniekus saskaņot ceļu pārbūves grafikus.