Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

08.05.2019 Uzlabos mototrasi un palīdzēs tūristiem  (10)

Rucavas novada domes organizētajā projektu konkursā "Labais darbs Rucavas novadam" šogad saņemti seši projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti pieci. Kopējais finansējums no pašvaldības to īstenošanai ir 37 96,64 eiro.

Projektu "Jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēju pilnveidošana un popularizēšana Rucavas novadā" iesniedzis un atbalstu saņēmis Gundars Timbra. Viņš pārstāv Rucavas jauniešu grupu "Raķetnieki", kas jau gadus desmit pamazām iekārto un uzlabo mototrasi bijušās raķešu bāzes vietā. "Jau otro gadu rakstām projektu, lai dabūtu finansējumu. Pagājušajā gadā naudu vajadzēja vairāk degvielai, lai var stumt un bīdīt, veidojot pašu trasi. Šogad gribam labiekārtot atpūtas vietu, nolikt skatītājiem galdu un soliņus," stāsta G. Timbra. Daļu darbu jaunieši jau paveikuši par saviem līdzekļiem, tāpēc pēc mēneša iecere varētu būt pabeigta. Uz rudens pusi atkal sarīkošot sacensības, taču uz treniņiem Rucavā labprāt braucot cilvēki no Liepājas un Klaipēdas.

Māris Muitenieks saņēmis atbalstu projektam "Pape – nozīmīgs Rucavas novada identitātes elements". "Šis ir tikai sākums, nākotnē varētu būt lielāks projekts vai pat vairāki," viņš stāsta. "Pirmkārt, Papes apmeklētājiem ir vajadzīga shematiska karte, lai būtu saprotams, kur atrodas atpūtas vietas, kur ir vietējās un valsts nozīmes kultūras pieminekļi." Strādājot vairākus gadus Papes tūrisma informācijas punktā, Māris ievērojis, ka cilvēkiem ir liela interese, tāpēc arī nepieciešams izziņas materiāls. Kartes izdos bukleta veidā. "Lai varētu prātīgi un forši uztaisīt un materiāls būtu pilnvērtīgs, izskatās, ka līdz šai tūrisma sezonai nevarēs nepaspēt. Kartes varētu būt uz nākamo gadu," prognozē M. Muitenieks.

Pašvaldības projektu konkursa finansējumu saņems arī projekti "Baznīcu nakts Rucavā" (iesniedza Natālija Grauduže), "Brīvā laika pavadīšanas un atpūtas vieta iedzīvotājiem" (Santa Zuļģe), "Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums "Bārtas krastā"" (Jānis Lagzdiņš).

Rucavas novada dome mazo projektu konkursā jau otro gadu atbalsta sabiedriski nozīmīgas aktivitātes un pasākumus, kas palīdz dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas un uzlabo dzīves kvalitāti.