Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Bernātu dabas parks un kafejnīca "Dzintariņš" ir iemīļotas atpūtas vietas Nīcas novadā. "Tā vietā, lai iztīrītu ceļu, pašvaldība sūta policistu, kas neļauj novietot automašīnas abās ceļa pusēs," tūrisma uzņēmēju sarežģītās attiecības ar novada domi raksturo Liene Otaņķe.
Foto: Andris Gertsons

16.03.2018 Uzņēmēji gaida saprātīgu attieksmi  (16)

Vairāki Nīcas novada tūrisma uzņēmēji izlēmuši radīt jaunu sabiedrisku organizāciju un izveidot novada domē tūrisma komisiju. Lai palīdzētu gan tūrisma, gan citu nozaru uzņēmējiem rast skaidrību problēmu risināšanā par būvniecības jautājumiem, ar Latvijas Arhitektu savienības un Ekonomikas ministrijas līdzdalību jūnijā Nīcā notiks diskusija.

Nozares pārstāvjiem ir arī daudz citu neskaidrību un problēmu komunikācijā ar pašvaldības vadību un būvvaldi. "Nekad nebūs tā, ka pašvaldība mums visu izdarīs un nokārtos, ir jādara pašiem" saka viens no apvienošanās iniciatoriem, topošais tūrisma uzņēmējs Juris Jaunzems.

Pagājušā gada oktobra beigās domē bija pirmā tikšanās par novada uzņēmējdarbības stratēģijas izstrādi. Tūrisma uzņēmēji esot nemierā ar formālo un nesagatavoto sanāksmes norisi. Viņi atzina, ka septiņās minūtēs nebija gatavi ne apkopot priekšlikumus, ne norādīt, kādā veidā pašvaldībai vajadzētu atbalstīt dažādās uzņēmējdarbības jomas.

Tūrisma uzņēmēji apkopoja nepieciešamā atbalsta sarakstu, kā arī nolēma, ka novada otrās lielākās nozares darbības koordinēšanai nepieciešams atjaunot tūrisma komisiju. A. Maisiņš sagatavoja iesniegumu pašvaldībai, tas saņemts 11. decembrī. Atbilde sniegta vien 26. janvārī, un "tur jau ir tikai bla-bla-bla", tā atzīst tūrisma naktsmītņu īpašnieki.

Uzņēmēji šobrīd jau definējuši tūrisma komisijas misiju un mērķus. Dibināšanas procesā ir sabiedriska organizācija "Nīcas uzņēmēju grupa", kas apvienos novada uzņēmējus un iedzīvotājus. Iniciatori aicina pievienoties visus interesentus.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 16. marta numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!