Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

01.02.2019 Vāc stāstus par Nīcu  (4)

Nīcas novada Kultūras centrs aicina ikvienu novadnieku neatkarīgi no vecuma piedalīties stāstu konkursā "Reiz Nīcā..". Stāstus par novada vēsturi, vietām, notikumiem un cilvēkiem gaidīs līdz 31. martam.

Nīcas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime stāsta, ka iecere apzināt novadnieku stāstus bijusi jau agrāk: "Stāsti ir svarīgi ne vien novada vēstures saglabāšanai, tie izmantojami arī tūrisma jomā. Un ne tikai par ļoti seniem laikiem, bet arī par padomju gadiem."

Konkursa mērķis ir atrast, izzināt un apkopot interesantus stāstus par cilvēkiem, ģimeņu tradīcijām un relikvijām, likteņa pavērsieniem, atgadījumiem, par dzimtu mājām, neparastām vietām. Konkursa rīkotāji labprāt saņemtu arī nostāstus, teikas, anekdotes, smieklīgus, pat neticamus un spokainus Nīcas novadu raksturojošus stāstus. Iesniegt var neierobežotu skaitu darbu, taču jāievēro, ka darbiem jābūt oriģināliem, iepriekš nepublicētiem. Darbu, kura apjoms ir līdz 2000 rakstzīmēm, vēlams noformēt datorrakstā.

Pēc 31. marta Nīcas novada domes priekšsēdētāja apstiprināta vērtēšanas komisija piecu cilvēku sastāvā lasīs stāstus, ņemot vērā konkrētus vērtēšanas kritērijus – oriģinalitāti, atbilstību konkursa tematikai, vēstījuma skaidrību un kvalitāti, māksliniecisko izpildījumu, proti, ideju un satura kompozīciju. Trīs labāko stāstu autori saņems naudas balvas no kopējā balvu fonda, kas ir 500 eiro.

Nīcas novada Kultūras centra darbinieces, kas izstrādāja konkursa nolikumu, aicina būt atsaucīgiem un, kaut arī nolikumā ir prasīts stāstu nodot datorrakstā, ir gatavas ne vien pārrakstīt ar roku iesniegtu tekstu, bet arī uzklausīt un pierakstīt teikto, ja kādam senioram rakstīšana sagādā grūtības. G. Šime atgādina, ka savu vēsturi varam saglabāt tikai kopīgiem spēkiem, un aicina konkursā piedalīties arī tos nīceniekus, kuri tagad dzīvo citur.