Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

13.03.2019 Vasarā cer sākt pārbūvi  (1)

Pie Rucavas baptistu draudzes dzelteni krāsotās baznīciņas ciema galvenās ielas malā saplaukušas tik kuplas sniegpulkstenītes, kādas citur nekur vēl nav manītas. Līdzīgi kā ziedi spītē vēl asajiem vējiem, arī skaitliski mazā draudze nenolaiž rokas. Šogad plānots veikt dievnama daļas pārbūvi. "Nav ne puses tās naudas, cik mums vajag, bet nav arī tāda plāna – atmest visam ar roku," saka draudzes priekšnieks Artis Ķūsis.

Sākumā bijusi doma par jumta remontu. Kad būvnieki paziņoja, ka tāme ir 50 tūkstoši eiro, sapratuši, ka tas nav reāli. "Palikām pie tā, ka ar saziedoto naudu pašu spēkiem sakārtosim pirmās lietas, kas ir jāizdara. Baznīcas piebūvei būtu jātaisa no jauna vai jāsastiprina nesošā konstrukcija, jānoņem visa apdare nost. Vajadzētu ap desmit tūkstošiem eiro, lai salabotu nesošo konstrukciju, veiktu apdari un pēc tam kaut cik paveiktu arī iekšdarbus. Tā kā mums nav ne puses no tādas naudas, varam šovasar nojaukt apdari, uzlikt nesošo konstrukciju. Ir sagādāti dēļi apdares materiāliem, kurus varam gropēt, nokrāsot. Iekšdarbi tad paliek uz vēlāku laiku. Tāds ir mans skatījums. Kā būs dzīvē, nezinu," saka draudzes priekšnieks. Par daļu saziedotās naudas jau iegādāti materiāli.

Ikdienā uz baznīciņu atnākot kādi pieci seši cilvēki, draudzes sarakstā to ir apmēram uz pusi vairāk. "Uz pasākumiem jau atnāk, sabrauc viesi. Iepriekšējos draudzes svētkos vairs nebija, kur apsēsties. Ikdienā tā nekad nenotiks, un šāda situācija ir visās lauku draudzēs," saka priekšnieks. Saprotams, ka šāds draudzes locekļu skaits nespēj savākt tūkstošiem eiro baznīcas atjaunošanai. Artis esot interesējies par kultūras pieminekļa statusa iegūšanu. "Teica, ja vēl būtu mūra ēka, varētu paskatīties, bet koka ne."

Neko jau īsti nedarām šeit ikdienā, skumīgi saka Artis. Jaunieši, kā viņš, vairāk pulcējoties kopā ar ģimenēm. Cilvēki gados ikdienā nesanāk kopā. "Reizi divās nedēļās tiekamies, mācītājs vada dievkalpojumu baznīcas lielajā zālē. Pašlaik bērnu un jauniešu aktivitāšu draudzē nav," stāsta draudzes priekšnieks.

Draudzes mācītājs Jānis Bērze-Bērziņš saka paldies visiem cilvēkiem, kuri jau ziedojuši, Tie, kas vēlas palīdzēt baznīcas piebūves atjaunošanā, var ziedot Rucavas baptistu draudzei: reģ. Nr.90000233661, konta Nr. LV23HABA0551042862739, "Swedbank".

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 13. marta numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!