Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

15.03.2019 Veidos vainagus un potēs

30. martā pulksten 10 Durbes pilsētas pārvaldē norisināsies ābolu un bumbieru izstāde un degustācija. "Varēs uzzināt daudz vērtīga, kā arī apmainīties ar pieredzi," laikrakstam atklāj LLKC Liepājas nodaļas Durbes novada lauku attīstības konsultante Aiva Kasparoviča.

Pasākumam atvēlētas aptuveni četras stundas, kuru laikā aplūkos jaunākās ābeļu un bumbieru šķirnes, to raksturojumu un audzēšanas tehnoloģiju, kā arī notiks ābeļu vainagu veidošanas un potēšanas meistarklase. "Ļoti vērtīgi, ka zināšanās un pieredzē dalīsies Latvijas Augļkopju asociācijas valdes locekle un pārstāve Kurzemes reģionā, kā arī zemnieku saimniecības "Mucenieki" īpašniece Ligita Rezgale. Turklāt semināra laikā būs iespēja iegādāties arī puķu un dārzeņu sēklas no ZS "Pīlādži"," stāsta A. Kasparoviča.

Savukārt jau 15. un 16. martā augļkopjus gaida bioloģiskā zemnieku saimniecība "Meldri EB" Nīcas novadā. Tur notiks ikgadējās apmācības bioloģisko mazo dārzu izkopšanā un potēšanā. Būs iespēja degustēt jauno autoselekcionēto hibrīdo ābeļu šķirņu un numuru augļus. Nodarbību vadīs dārzkopības maģistrs Eglons Brūns.