Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Izrādījās, ka grobiņnieki Raimonds Reinis un Reinis Kampars pārstāv ne tikai jaunāko dalībvalsti Vikingu asociācijā, bet arī paši gadu ziņā ir jaunākie tās biedri.
Foto: no Grobiņas novada domes arhīva

15.05.2019 Vikingi aptver jaunus plašumus  (6)

Maija sākumā Grobiņas novada tūrisma eksperts un tūrisma kluba "Oga" valdes priekšsēdētājs Raimonds Reinis un kluba projektu vadītājs Reinis Kampars devās uz Kopenhāgenu (Dānijā), lai piedalītos savā pirmajā Vikingu asociācijas padomes sēdē kā pilntiesīgi tās biedri, laikrakstu informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

"Dalība Vikingu asociācijā ir milzīga iespēja Grobiņas novadam iekļūt plašākā apritē ar savu vikinga laiku mantojumu un piesaistīt mūsu novadam tūristus, pirmkārt, no Skandināvijas valstīm, kur vikingu maršruts ir attīstīts, otrkārt, daudz plašākā mērogā," atzina R. Reinis. Kā redzams, asociācija aizvien paplašinās, tiek uzņemti jauni biedri, kas pilnīgi noteikti rezultējas ar vēl plašāku starptautisku atpazīstamību. Tās mērķis esot aptvert visas pasaules loku, kur sirojuši vikingi, un izveidot vikingu maršrutu ne tikai Eiropā, bet visas pasaules kontekstā. Tagad, kad Grobiņa ir iekļauta vikingu tūrisma maršrutā, tai ir izcilas mārketinga iespējas, kā arī izredzes palielināt ārvalstu tūristu plūsmu.

Tā kā Grobiņas novads pagājušā gada rudenī tika oficiāli uzņemts Vikingu asociācijā, tad R. Kampars un R. Reinis šajā pasākumā piedalījās kā pilntiesīgi asociācijas biedri, turklāt kā vienīgie pārstāvji no Austrumeiropas un Baltijas. Asociācijas biedres ir arī Norvēģija, Zviedrija, Somija, Dānija, Islande, Anglija, Īrija un Skotija.

Valdes sēdē tika lemts par dažādiem iekšējiem organizatoriskiem jautājumiem, no kuriem viens bija valdes un priekšsēdētāja pārvēlēšanas, tika izskatīti arī citi stratēģiski jautājumi, kas pieprasa visu biedru klātbūtni. Tā kā Grobiņas novada pārstāvji šajā pasākumā piedalījās pirmoreiz, viņiem nācās prezentēt Grobiņas novadu un tā saistību ar vēstures posmu, kas tiek dēvēts par vikingu laiku (7.–9. gs.). R. Reinis un R. Kampars savā prezentācijā klātesošos iepazīstināja ar Grobiņas novadu un vikingu laika pēdām mūsu novada teritorijā, ar Grobiņas arheoloģisko ansambli, senās vēstures festivālu "Seeburg", vikingu laika vēstures liecību saglabāšanu un popularizēšanu. No pārējiem mūsējie saņēma uzslavas par milzīgo ieguldīto darbu, kas paveikts īsā laika posmā.

Runājot par turpmāko darbu, kam asociācijai jāvelta uzmanību, pieņemts lēmums kopīgiem spēkiem attīstīt jaunas mārketinga iespējas, lai popularizētu vikingu laika mantojumu, kā arī strādāt pie tā, lai ar šo laika posmu, tā notikumiem un mantojumu iepazīstinātu skolēnus. Nolemts, ka nākamajā gadā Vikingu asociācijas padomes sēde norisināsies Grobiņā, lai jau ilgstoši esošie asociācijas biedri iepazītos ar jaunpienācēju.