Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

18.05.2018 28.maijā testēs trauksmes sirēnas  (9)

28.maijā no pulksten 9.30 līdz 9.45 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā un tostarp Liepājā un apkaimē uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā, portālam vēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja Inta Palkavniece, piebilstot, ka sirēnu testam laiks izvēlēts tā, “lai nevienam netraucē – ne bērni guļ diendusu, ne valsts eksāmenu laikā”.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Liepājā uzstādītas sešas trauksmes sirēnas. Liepājas pilsētā trauksmes sirēnas izvietotas Tukuma ielā uz uzņēmuma “Liepājas enerģija” jumta, Klaipēdas ielā 19/21, Brīvības ielā uz “Liepājas metalurga” administratīvās ēkas jumta, Ziemeļu ielā uz uzņēmuma “Lauma” jumta, uz 3.vidusskolas jumta Karostā un virs attīrīšanas iekārtām Alsungas ielā 31.

Savukārt tuvējos novados uzstādītas piecas trauksmes sirēnas. Novados trauksmes sirēnas ir Pāvilostā, Grobiņā, Durbē, Priekulē un Aizputē. Tās izvietotas tā, lai būtu dzirdamas visvairāk apdzīvotajās vietās.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Iepriekšējo reizi trauksmes sirēnas tika testētas 2017.gada 30.novembrī.  Liepājā nostrādāja visas uzstādītās sirēnas, kas nozīmē, ka mūsu pilsētā visas trauksmes sirēnas ir darba kārtībā. No mums tuvākajā apkaimē esošajām trauksmes sirēnām nenostrādāja viena – Durbē uzstādītā.