Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

10.06.2019 Apgūst ķīniešu valodu

4. jūnija pievakarē Liepājā norisinājās neierasts izlaidums – septiņas absolventes saņēma apliecību par ķīniešu valodas kursu beigšanu. Gada garumā Liepājas Universitātē studentes apguva sarežģīto valodu pasniedzējas Fancenas Panas vadībā.

Absolventes, kas nupat apguvušas pasaulē tik populāro Austrumu valodu, bija gan universitātes studentes, gan strādājošās, kurām radusies interese par ķīniešu valodu. Mācību laikā nācies apgūt gan izrunu, gan kaligrāfiju, tāpat sievietes mācījušās dziedāt ķīniešu valodā – šīs prasmes viņas demonstrēja arī izlaidumā.

"Visgrūtāk bija apgūt izrunu četros toņos, uztraukumā tas ikreiz sajuka," stāsta Nataļja Vecvagare, kura nupat saņēmusi apliecinājumu par Austrumu valodas apguvi. "Mūsu pasniedzēja bija patiešām brīnišķīga. Noteikti domāšu par iespējām mācības turpināt, lai zināšanas papildinātu un nostiprinātu."

Ķīniešu valodas kursi Liepājas Universitātē notiek sadarbībā ar Konfūcija institūtu – starpnieku, kas palīdz apgūt ķīniešu valodu interesentiem 140 dažādās pasaules valstīs. To iespējams mācīties arī sešās Latvijas pilsētās.

Divas no Liepājas kursu absolventēm šovasar piedalīsies Konfūcija institūta rīkotajā vasaras skolā Ķīnā, iepazīstot valsts kultūru, paražas, cilvēkus, kā arī papildinot valodas zināšanas.

Rudenī ķīniešu valodas kursos Liepājas Universitātes Mūžizglītības nodaļa uzņems atkal jaunus mācīties gribētājus.