Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

14.02.2019 Atkritumu savākšanas punktu izveidei pašvaldība gatava atvēlēt 4000 eiro  (3)

Šodien, 14.februārī, notikušajā Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē deputāti vienprātīgi atbalstīja ieceri arī šogad piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu atkritumu savākšanas punktu izveidei pie daudzdzīvokļu mājām.

Līdz ar to konceptuāli atbalstīts konkursa nolikums līdzfinansējuma piešķiršanai sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei 2019.gadam.

Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis skaidro, ka likums “Par pašvaldībām” uzliek pašvaldībai par pienākumu gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību: “Atbalsts atkritumu šķirošanas punktu izveidei veicinās arī dalītās atkritumu savākšanas pakalpojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem, kā arī veicinās  pakalpojuma pieejamības kritērija - uz katriem 700 pilsētas iedzīvotājiem dalītas vākšanas punkts - izpildi, kā arī apkārtējās vides uzlabošanu.”

Pašvaldības budžetā šim mērķim šogad ir paredzēti  finanšu līdzekļi 4000 eiro apmērā.

Uz jautājumu: kāpēc šogad tik maz, M.Egmanis skaidro: “2017.gadā tika iesniegts un atbalstīts 41 projekta pieteikums, kur pašvaldības līdzfinansējums bija 29 725 eiro. 2018.gadā tika iesniegti un atbalstīti 4 projekta pieteikumi, bet realizēti 2 projekti, kur pašvaldības līdzfinansējums bija 1600 eiro.”

Samazinājums pēc viņa teiktā izskaidrojams ar to, ka ieinteresētās ēkas jau iepriekšējos gados iesaistījušās projektā, bet vairums ēku atkritumu novietņu jautājumu risina, realizējot pagalmu labiekārtošanas projektu.

Viena projekta ietvaros paredzēts pašvaldības līdzfinansējums kā kompensācija 50% apmērā no būvniecības dokumentācijas sagatavošanas un sadzīves atkritumu savākšanas punkta izveides izmaksām, bet ne vairāk kā 800 eiro.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš aicināja meklēt ceļus, kā mazināt birokrātiju, lai iedzīvotājiem nav jārisina tik liels daudzums ar dokumentāciju saistītu jautājumu, kam ir arī lielas izmaksas: “Vai tiešām pārvietojamas sētiņas uzstādīšanai nepieciešams veikt topogrāfisko uzmērīšanu?"

Uz to M.Egmanis skaidroja: “Uzmērīšana nepieciešama vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, novietne nav pārvietojama konstrukcija – tai jāveido pamati, betonēts laukums konteineru novietošanai un celiņš piekļūšanai. Otrkārt, lai neveidojas gadījumi, kad novietne tiek izvietota uz ielas vai kaimiņu mājas zemes. Diemžēl šāda pieredze jau ir bijusi.”

Tāpat M.Egmanis uzsver, ka topogrāfiskie uzmērījumi būs noderīgi arī vēlāk, ja māja vēlēsies veikt kādus citus uzlabojumus savā teritorijā.