Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

15.05.2018 Audžuģimenes tiekas Ģimenes dienas svētkos  (7)

Prieka asaras, laba vēlējumi un līksma kopā būšana. Šāda gaisotne valdīja Liepājas audžuģimeņu un aizbildņu Ģimenes dienas svinībās, kas piektdien norisinājās koncertzālē "Lielais dzintars". Pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 svētku dalībnieku, kuru vidū bija ne tikai liepājnieki, bet arī ārpus pilsētas dzīvojošas audžuģimenes, kas uzņēmušās rūpes par vairākiem Liepājas bērniem.

"Liepājas pilsētas pašvaldība pagājušajā gadā par vienu no prioritātēm izvirzīja atbalsta sniegšanu audžuģimenēm. Ir palielinājusies finansiālā palīdzība, kā arī cenšamies popularizēt audžuģimeņu pašaizliedzīgo darbu. Lai par to pateiktos, nolēmām sarīkot Ģimenes dienas svētkus, kur visi var gan satikties, gan kopā jauki pavadīt laiku. Šāds pasākums mūsu pilsētā notiek pirmo reizi," skaidroja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, piebilstot, ka Liepājā kopumā ir 21 audžuģimene un 132 aizbildņi.

Ģimenes dienas svinīgajā daļā dalībniekus sveica Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Ploka un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, kurš septiņām audžuģimenēm un trīs aizbildņiem, kas par vairākiem bērniem rūpējas jau ļoti ilgus gadus, pasniedza pašvaldības pateicības rakstus. Viens no tiem iegūla liepājnieces Inetas Pavļukas rokās. "Sajūtas ir kolosālas. Prieks, ka beidzot godina arī mūs. Audžuģimenes statusu mums piešķīra 2005. gadā, no tā laika esmu audzinājusi daudzus bērnus. Tas, ka viņiem varu dot mājas un ģimeni, manī rada patiesu prieku. Pati biju vienīgais bērns savā ģimenē, ļoti labprāt būtu vēlējusies māsas un brāļus. Bet man to nebija. Kad mani dēli izauga lieli un uzsāka patstāvīgu dzīvi, nolēmu uzņemt ģimenē citus bērnus," pastāstīja Ineta Pavļuka. Šobrīd sieviete rūpējas par pieciem bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Papildus tam ikviens svētku dalībnieks varēja baudīt koncertuzvedumu bērniem "Smilšu pasaka ar zelta putnu", doties ekskursijā pa koncertzāli "Lielais dzintars" un piedalīties radošajās meistardarbnīcās, ko vadīja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pārstāvji. Šāds pasākums reizi gadā sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sociālo dienestu un Liepājas pilsētas bāriņtiesu tiks organizēts arī turpmāk, apstiprināja G. Ansiņš.