Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ruslans Šuļga

12.07.2019 Bākas atjaunotāju meklē atkārtoti  (7)

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde pārtraukusi iepriekš izsludināto iepirkumu par Liepājas bākas iekštelpu atjaunošanu, jo saņemto piedāvājumu līgumcena ievērojami pārsniedzot pārvaldes finansiālās iespējas, apstiprināja Liepājas SEZ tehniskais direktors Agris Andersons.

Noteiktajā termiņā saņemti piedāvājumi no diviem komersantiem – SIA "Falkors Building Industry", kas piedāvājusi darbus veikt par 94,3 tūkstošiem eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa) un SIA "IDP Industrija", kuras piedāvātā līgumcena bija 59,1 tūkstotis eiro (bez PVN).

"IDP Industrijas" piedāvājums nav vērtēts, jo konstatēts, ka tās dalība neatbilst iepirkuma prasībām, tikmēr otra pretendenta piedāvājums bijis pārāk dārgs.

Šonedēļ SEZ pārvalde izsludinājusi jaunu iepirkumu par bākas iekštelpu atjaunošanu, un piedāvājumus var iesniegt līdz 7. augustam.

Bākas atjaunošanas otrajā kārtā paredzēta torņa pirmā stāva grīdas attīrīšana un krāsas aizsargseguma veidošana, metāla elementu attīrīšana, pretkorozijas seguma veidošana, vagondēļu apšuvuma demontāža, jauna seguma uzstādīšana un krāsošana utt.

Tikmēr šobrīd tiekot gatavoti dokumenti, lai ekspluatācijā pieņemtu bākas atjaunoto fasādi, kuru sāka remontēt pirms gada. Lai gan sākotnēji bija plānots, ka atjaunošanas darbus pabeigs līdz pagājušā gada rudenim, nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ termiņš tika pagarināts. "Bija daudzas stipri vējainas dienas, un lielā augstumā darbus nevarēja veikt," skaidro A. Andersons.

Fasādi atjaunoja "Falkors Building Industry", šo būvdarbu kopējā līgumcena ir 72,5 tūkstoši eiro bez PVN.