Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

05.12.2018 Bļitkotāju dullumam nav robežu  (21)

Pārgalvīgi makšķernieki vakar slāja pa Liepājas ezera plāno ledu. Vai tiešām noķertā zivtiņa ir svarīgāka par paša dzīvību? Turklāt šie vīri acīmredzami rāda sliktu piemēru bērniem, kuri, viņu iedrošināti, arī jau paslidinājušies pa bīstamo ledu, kura biezums nepārsniedz dažus centimetrus.

Pēc tam, kad mūspusē gaisa temperatūra bija pazeminājās līdz mīnus 10 grādiem, Liepājas ezeru ātri pārklāja ledus. Bļitkotāji varēja berzēt rokas un gatavoties ziemas sezonai. Tiesa, šonedēļ sekoja atkusnis un šobrīd Liepājas ezerā ledus ir pavisam trausls vai vietām tā nav nemaz.

Trako bļitkotāju kopu, īpaši jau tos piecus, kurus "Kurzemes Vārds" redzēja Ezerkrastā pretī Vaiņodes un Lauku ielai, laikam nespēj atturēt nekas – arī stiprais lietus. Ledus, kā novēroja "Kurzemes Vārds", tur nebija biezāks par četriem centimetriem un gaisa temperatūra tobrīd bija plus astoņi grādi. Domājot par savu drošību, aprunāties ar dullajiem makšķerniekiem neizdevās, taču drosmes šiem trakajiem kungiem netrūka – kāds enerģiski urba caurumu pēc cauruma, bet cits jau bija pamanījies aizstaigāt pavisam tālu no krasta, ka knapi varēja saskatīt – diez, kā šim cilvēkam varētu palīdzēt, ja notiktu nelaime, jo viņa tuvumā neviena nebija.

Jau iepriekš vēstījām par Liepājas Pašvaldības policijas darbinieku saņemto ziņu, ka Liepājas ezerā turpat Ezerkrastā pa ledu staigā bērni. Ko līdz audzinošas pārrunas no policijas un vecāku puses, ja nobrieduši vīri ar lielām makšķerēšanas kastēm un urbjiem rīkojas vēl pārgalvīgāk un spēlējas ar savu dzīvību?

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis atzina, ka attiecībā uz pieaugušajiem likumsargiem esot sasietas rokas, jo, atrodoties uz ledus, viņi paši ir atbildīgi par savu drošību. "Vienīgais, ko šajā gadījumā var darīt, ir izvietot vairāk brīdinājuma zīmju, taču, manuprāt, tie makšķernieki, kas regulāri katru gadu riskē ar savu dzīvību, tās tik un tā ignorē. Atsevišķos bļitkotājos mājo tik liels copes azarts un vēlme tikt pie kādas zivs, ka pārējais liekas nesvarīgs," stāsta U. Novickis, piebilstot, ka ar bērniem esot citādāk un policijas patruļas regulāri kontrolējot ūdenskrātuves, uz kurām ir ledus. "Esam veikuši audzinošas pārrunas ne tikai ar bērniem, kas staigājuši pa Liepājas ezeru, bet arī Raiņa parka mazo dīķi. Varu tikai vēlreiz atgādināt vecākiem šajā laikā pievērst īpašu uzmanību tam, ko dara viņu atvases, un regulāri atgādināt, cik tas ir bīstami," teica U. Novickis.