Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: maps.google.com

18.05.2018 Būs suņu apmācību laukums  (2)

Ceturtdien, 17.maijā, notikušajā Liepājas pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atvēlēt zemesgabalu jauna suņu apmācību laukuma ierīkošanai zemesgabalā Jāņa Asara ielā 45.

Deputātu pieņemtais lēmums paredz iznomāt biedrībai “Liepājas kinoloģiskais centrs “Shutzengel”” uz 5 gadiem  zemesgabala Jāņa Asara ielā 45 daļu 4987 kvadrātmetru platībā suņu apmācību laukuma iekārtošanai.

Kā portālam pastāstīja biedrības “Liepājas kinoloģiskais centrs “Shutzengel”” pārstāve Sanita Goricka, biedrība vērsusies pašvaldībā ar lūgumu iznomāt zemesgabalu, turklāt tieši dzelzceļa malā Laumas rajonā, vairāku apsvērumu dēļ: “Pirmkārt, mēs tur jau trenējamies, kopjam teritoriju. Otrkārt, tā ir ļoti piemērota vieta – ielas gals, kur mēs nevienam netraucējam.”

Biedrība vēlas plašāku teritoriju, lai vienlaikus varētu nodarbības organizēt vairākām grupām. Arī kucēniem. Tas, ka iznomātā teritorija būs pamatīgi jāuzpoš, kā arī jāattīra no krūmiem, biedrības pārstāvjus neuztrauc: “Tam esam gatavi.”

Jautāta, vai suņu apmācību laukums tiks iežogots un vai tas būs publiski pieejams ikvienam interesentam, Sanita Goricka skaidro, ka teritoriju patiesi plānots iežogot: “Divu iemeslu dēļ. Tā kā maksāsim nomas naudu un teritoriju uzturēsim kārtībā, tad ar iežogošanu ierobežosim piegružošanu. Turklāt teritorijā paredzēts uzstādīt dažādus trenažierus, kas nav lēti.”

“Otrs iemesls, kādēļ teritoriju nepieciešams iežogot, ir tas, lai nenoklīstu kāds suns,” viņa turpina: “Var gadīties, ka kāds kucēns sabīstas vai tamlīdzīgi.”

Taču Sanita Goricka mierina, ka tā gan nebūs, ka teritorija nebūs pieejama citiem interesentiem: “Vien izmantošana būs ar biedrību jāsaskaņo, lai precizētu, kad mums nav nodarbības.”

Nomas līgums paredzēs, ka nomniekam ne tikai jāmaksā nomas maksu 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā, atbilstoši iznomātajai platībai, bet arī saskaņā ar Liepājas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem nodrošinās iznomātās vietas un tās apkārtnes uzkopšanu un ņems vērā, ka zemesgabala Jāņa Asara ielā 45 daļa atrodas dzelzceļa ekspluatācijas aizsargjoslu teritorijā.