Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

22.04.2019 Darbu sāk vienotas Valsts un Pašvaldības policijas velopatruļas  (20)

Zaļajā ceturtdienā darbu Liepājas ielās sāka policijas velopatruļas. Šogad ar velosipēdiem patrulē ne tikai Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki. Ar pārrobežu projekta atbalstu velosipēdi iegādāti arī Valsts policijai, līdz ar ko ielās strādā vienotas Valsts un Pašvaldības policijas velopatruļas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds  pastāstīja, ka starptautiskā projekta “SCAPE”, kurā piedalās Latvija un Lietuva, ietvaros šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei piegādāti četri velosipēdi, no kuriem divi ir ielas velosipēdi, bet divi – elektrovelosipēdi.

“Velosipēdi tiks izmantoti, lai kopā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem patrulētu pilsētā un veiktu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku uzraudzību,” viņš skaidro. Un piebilst, ka Liepājā Valsts policijai ar četriem velosipēdiem pietiks, jo “sadarbība ar Pašvaldības policiju ir ļoti laba”.

Jaunie velosipēdi ir daudz modernāki un daudzpusīgāk izmantojami, nekā tie, kas Valsts policijas rīcībā bija pirms vairākiem gadiem: “Ražotāji ar katru gadu velosipēdus cenšas uzlabot. Šie ir viegli un ļoti ērti lietošanai. Mērķis ir veikt preventīvo darbu, motivēt mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus apgūt un ievērot vismaz elementārākos satiksmes noteikumus. Un, protams, velopatruļas kontrolēs, lai kāds nepārvietotos ar zagtu velosipēdu.”

Un komplektā ar velosipēdiem ir atstarojošas mugursomas, kurā policijas darbiniekiem ievietot nepieciešamo līdzi ņemamo inventāru, piemēram, dokumentus.

Velosipēdi un novērošanas kameras

Viens no galvenajiem projekta “SCAPE” LLI-269 projekta mērķiem ir uzlabot sabiedrības drošību Lietuvas un Latvijas pierobežas apgabalos, nostiprinot policijas un pašvaldību iestāžu darbinieku kapacitāti, klāsta G.Ešenvalds, uzsverot, ka projekts ir daudz plašāks: “Velosipēdi ir tikai viens no tā posmiem.”

Projekta ietvaros Valsts policija atklātā iepirkuma konkursa rezultātā ir noslēgusi iepirkuma līgumu ar SIA “Transserviss” par sešu velosipēdu iegādi, no kuriem divi ir elektrovelosipēdi, bet četri - pilsētas velosipēdi: “Velosipēdi pamatā tiks izmantoti veicot patrulēšanu pa veloceliņiem, tādejādi pieejamāki un redzamāki sabiedrībai. Īpaši siltās sezonas laikā, kad pludmales pietuvinātā teritorija ir noslogota ar apmeklētajiem. Šobrīd ir saņemti četri velosipēdi, bet divi vēl būs un tos izmantos Pašvaldības policijas darbinieki.”

Tāpat ir noslēgts līgums ar SIA “Sentios” par 30 novērošanas un video ierakstīšanas (video reģistratoru) ierīču iegādi: “Video reģistratori tiks izmantoti, lai nodrošinātu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu, īpaši iecirkņu inspektoru ikdienas darbu, darbu profilaktisko pasākumu laikā, apsekojot teritorijas, fiksējot likumpārkāpumus un nodrošinot sabiedrisko kārtību.”

Kā arī projekta ietvaros pērnā gada izskaņā Klaipēdas apgabala Galvenais policijas komisariāts organizēja semināru pašvaldību ierēdņiem un brīvprātīgo policistu palīgiem, lai viņi papildinātu zināšanas. Seminārā Klaipēdā piedalījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, pašvaldību pārstāvji no Klaipēdas, Palangas un Liepājas, kā arī Lietuvas policijas brīvprātīgie policistu palīgi.

Projekta “SCAPE” ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 548 511,99 eiro, no kuriem 85% jeb 466 235,18 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds.

Vēl projekta ietvaros plānots piedalīties Lietuvas policijas organizētajās mācībās par velosipēdu zādzībām; apmācību organizēšana par elektrošoka ieroču izmantošanu; Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja un Liepājas iecirkņa ekipējuma nodrošināšana, iegādājoties  elektrošoka ieročus, nakts redzamības videokameras, ķermeņa kameras, dronu ar nakts redzamību un termokameru.

Apsekos gan atpūtas zonu, gan veloceliņus

Kamēr divi no jaunajiem projekta ietvaros iegādātajiem velosipēdiem vēl tiek gaidīti, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki patrulēšanu pilsētā sākuši ar jau gadiem kalpojušajiem velosipēdiem.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis atgādina, ka Pašvaldības policijas velopatruļas siltajā sezonā Liepājā strādā jau gadus desmit.

“Velopatruļu maršrutus plānosim, vadoties pēc nepieciešamības,” viņš stāsta: “Bet tā, lai cilvēki parkos un uz veloceliņiem justos droši. Pa veloceliņiem Brīvības ielā un Karostā patrulēt sākām uzreiz, līdzko infrastruktūra tika nodota ekspluatācijā.”

“Jāņem vērā arī tas, ka velosipēds dod iespēju daudz ātrāk nokļūt tajās vietās, kur ar automašīnu policijas darbiniekiem piekļūšana ir neiespējama,” viņš turpina: “Pirmkārt, patrulēsim pa veloceliņiem, Jūrmalas parku un pludmales zonu. Jo tās ir vietas, kur samērā bieži ir problēmas ar mājdzīvnieku palaišanu bez pavadas. Otrkārt, vietas, kur nav iespējams piekļūt ar auto. Treškārt vietas, kas jāapseko bieži un operatīvi.”

Un, protams, velopatruļas uzrunās un izglītos apvienoto gājēju un velo celiņu lietotājus, lai velobraucēji izmantotu velosipēdistiem paredzēto joslu, bet kājāmgājēji – gājējiem paredzēto: “Tas darīts jau visus iepriekšējos gadus. Un ļoti ceram, ka cilvēki, kuri iepriekšējos gados tika pamācīti, to būs sapratuši un ņēmuši vērā.”

“Un, protams, ka velopatruļas steigs arī uz izsaukumiem, ja viņi izsaukuma vietai būs tuvumā,” piebilst U.Novickis.