Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

28.02.2019 Emocijas un argumenti vienuviet  (32)

Vēsts par divu vidusskolu – 2. un 12. – apvienošanas ieceri vakarvakarā uz Liepājas Universitāti bija atsaukusi daudzus audzēkņu vecākus. Viņus turp bija aicinājis pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kurš pats vēlējās ar vecākiem runāt. Publikas bija tik pulka, ka nācās izmantot solus vestibilā, kas bija nolikti aiz plaši atvērtajām zāles durvīm, bet neliela daļa palika arī kājās stāvot.

Abās mācību iestādēs skolēnu ir pārāk maz, lai sekmīgi varētu turpināt darbu vidusskolas statusā: 10. – 12. klašu grupās nav nepieciešamo 120 bērnu, trūkst paralēlklašu, kurās katrā būtu vismaz pa 22 skolēniem, un skolēnu skaits sarūk. Bet šie ir kritēriji, kurus valsts pieprasīs vidusskolām 2020. gadā – jau rakstīja „Kurzemes Vārds”. Tādēļ pilsētas dome piedāvā apvienot abas mācību iestādes zem 2. vidusskolas jumta, izveidojot vienu spēcīgu vidusskolu. Vai arī var nedarīt neko, kamēr vidusskolas iznīks pašas, jo trūks skolēnu – stāstīja J. Vilnītis vecākiem. Pilnībā skolu apvienošanas ieceri atbalstīja 12. vidusskolas direktors Valerijs Jepiskoposovs, uzskaitot plusus, mierinot, ka tiks saglabāts viss labais, kas bijis viņa vadītajā skolā, un saprotot vecāku bažas par to, kāda būs skola, kurā nākamajā gadā viņu bērniem mācīties. Uz vecāku paustajiem emocionālajiem iebildumiem viņš atbildēja: „Jūs ne visai saprotat situāciju. Esmu praktiķis. Mums vienkārši nav iespējams saglabāt skolas – nepietiek bērnu! Kur tos ņemsim? Viņu vienkārši nav!” Savukārt 2. vidusskolas direktore Edīte Plamše, lai arī novērtējot plusus, kādus varētu viest apvienošana, neslēpa, ka visiem abu skolu bērniem vienā ēkā vusdrīzāk nepietiks telpu, un tomēr būtu labāk, ja kāda daļa skolēnu paliktu 12. vidusskolas ēkā. Šajā mācību gadā abās skolās kopā ir vairāk nekā 1110 skolēnu, bet 2. vidusskolā ir tikai „700 garderobes skapīšu”. Direktores sniegtajā prezentācijā tas bija redzams, un vecākus tas satrauca. Vairākkārt izskanēja ierosinājums – kādēļ nevarētu veidot vienu vidusskolu, apvienojot vidusskolas klases, bet otra skola paliktu par deviņgadīgo. Kopējais vecāku noskaņojums bija satraukts, bažīgs. Ar skaļiem aplausiem tika uzņemts opozīcijas deputāts Pāvels Sereda, kurš solīja balsot pret skolu apvienošanu.

„Es nezinu, ko domāt. Laiks rādīs. Pati strādāju izglītībā, ir smagi. Galvenais, lai skolotājiem saglabātos darbs. Domāju, ka apvienošana stiprinās vidusskolu, tas ir pareizs lēmums, ceru, ka viss būs labi,” „Kurzemes Vārdam” teica 2. vidusskolas 7. klases skolnieka mamma Elina Antaņuka. Šī ir ģimenes skola. Savukārt 12. vidusskolas 6. klases skolnieces mamma Anna (uzvārdu nevēlējās minēt) atzina – šīs skolas ēka ģimenei ir mīļa kā mājas, un būtu ļoti žēl no tās šķirties. Rudenī 1. klasē šajā pašā skolā būtu jāsāk mācīties jaunākajai atvasei. „Man vienalga, lai apvienojas, ja tā vajag. Varbūt tas ir labi. Bet kā bērni jutīsies, pēkšņi pārnesti citā vidē? Būs strīdi un konflikti. Kā es, māte, varēšu meitai palīdzēt?” viņa uztraucas, atzīstot, ka savas skolas direktoram uzticas. „Mūsu skolas kolektīvs ir kā viena liela ģimene. Ļoti sāp, domājot, ka tas viss pārtrauksies.”