Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

09.02.2019 Festivālā pēc sniega neskumst  (60)

Liepājā, Juliannas pagalma teritorijā, kā arī Friča Brīvzemnieka un Kuģinieku ielās, visas dienas garumā norisinās Ziemas festivāls, kura vadošais moto ir “Māksla šķeļ ledu.” “It kā jau svinot ziemu prasītos arī sniegs, tomēr izbaudīt patīkamo atmosfēru un svētku kņadu tas netraucē. Galu galā, viss atkarīgs no katra paša attieksmes,” saka jaunā māmiņa Evita Kaspare. Viņa šādus svētkus, kopā ar atvasi, apmeklē pirmo reizi.

Svētku laikā klātesošos uz dažādām aktivitātēm aicināja vadītājs Jānis Romanovskis. Viņš atzina, ka šāds festivāls Liepājā ir lielisks veids, kā piesaistīt viesus pilsētai arī ziemas sezonā, jo vasarā, pilsētai pie jūras, ar to problēmu neesot. Klātesošie baudīja dažādas ielu mākslas performances – bija iespēja vērot, kā top grafiti, varēja fotogrāfēties īpaši veidotā foto stūrītī, ko daudzas ģimenes ar bērniem labprāt izmantoja.

Par mazajiem apmeklētājiem bija īpaši padomāts, jo viņu priekam tika atvēlētas telpas kultūrvietā “Kursas putni”, priekštelpā bija iespējams uzspēlēt galda futbolu, bet ejot dziļāk pavērās omulīgas telpas, kurās bērni, radošās apvienības “Krāsu karuselis” uzraudzīti, darbojās ar rokdarbiem, gatavojās kopējās gleznas veidošanai un gaidīju uzvedumu “Nekāp uz trausla ledus.” “Lielākoties bērnus sajūsmina dažādi eksperimenti ar sauso ledu, kas rada lielus dūmu mutuļus, tādēļ izvēlējāmies sausā ledus šovu iekļaut arī šajā uzvedumā,” laikrakstam atklāj “Krāsu karuseļa” pārstāve Inta Vamze.

Uz lielās skatuves, Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona duets izpildīja tautā zināmas dziesmas, kurām publika kustējās un dungoja līdzi. Pēcpusdienā viesus priecēja grupu “Neon Saturdays” un “Flame&The Rolltones” uzstāšanās.

Teritorijā pie lielās skatuves tika atklāta arī Gypsy Camp virtuve, kur pusdienlaikā varēja degustēt svētku zupu – soļanku. Izsalkušie apmeklētāji pulcējās rindā, un nogaršojuši slavēja, ka esot garda. Pasākuma laikā varēja ļauties arī slidošanas priekiem, publiskajā slidotavā, piedalīties loterijās un konkursos, kā arī orientēšanās sacensībās ģimenēm. Apmeklētājus priecēja mājražotāju tirgus un amatnieku nometne, kurā kā allaž varēja iegādāties gaumīgus darinājumus un īstas delikateses.

Ziemas festivāls tiek svinēts līdzšinējo Stinšu svētku vietā. Svētku koncepcija mainīta, liekot lielāku uzsvaru uz dažādām bezmaksas kultūras aktivitātēm, vair tik ļoti daudz uzmanības neveltot makšķerēšanas sacensībām.