Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Tukšo pašvaldības dzīvokļu skaits ir mainīgs, pašlaik "kustībā" ir apmēram 60 dzīvokļi, kurus piedāvā rindā gaidošajiem. Taču lielākā daļa dzīvokļu Liepājā ir privāti – atgādina pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.
Foto: Egons Zīverts

23.04.2019 Ģimenes meklē mājokļus centrā  (18)

Liepājai cilvēkus vajag kā ēst. Katrs jaunpienācējs tiek apsveikts, ar katru speciālistu, kas atgriežas, pašvaldībā lepojas – laipni lūdzam atplestām rokām! Tomēr drīz vien līdztekus priekam par skaisto dabu, pilsētas tīkamajiem mērogiem un kultūras piedāvājumu ienācēji un pārnācēji sastopas ar būtiskām problēmām.

"Kurzemes Vārda" sastaptie iemigrējušie un izmigrējušie liepājnieki norādījuši: šeit trūkst vietu bērnudārzos, grūti tikt pie ārstiem, ir ierobežotas iespējas izaugsmei, veikalu piedāvājums ir nepietiekams. Bet visgrūtāk atrisināmā problēma ir mājoklis. Ģimenēm piemērotu dzīvokļu piedāvājums tirgū ir ierobežots, turklāt cenas ne katrai saimei ir pa kabatai. Nav viegli atrast arī piemērotu īres mājokli. Dažos gadījumos dzīvokli var piedāvāt pašvaldība.

Lai gan pilsētā ir daudz dzīvokļu ar tumšiem logiem, tomēr lielākā daļa no tiem ir privātīpašumā. Pagājušajā gadā pašvaldība piešķīrusi 222 dzīvokļus rindā gaidošajiem, bet pašlaik rindā uz dzīvokli ir 175 ģimenes. Tātad gada laikā rindu izstāvēt var – stāsta Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

Piedāvājumā jeb "kustībā" pašlaik ir apmēram 60 tukši dzīvokļi, kurus pašvaldība rindā gaidošajiem var piedāvāt izvēlēties. Katru ceturtdienu pilsētas domes Dzīvokļu komisija kādu dzīvokli kādam pilsētniekam piešķir. Brīvo dzīvokļu skaits ir mainīgs. Ik gadu pašvaldība 20 – 30 dzīvokļus izremontē, lai tos varētu izīrēt. Pērn izremontēti un pēc tam potenciālajiem īrniekiem piedāvāti 27 dzīvokļi. Arī šogad apmēram 130 tūkstoši eiro pilsētas budžetā ir paredzēti tukšo dzīvokļu atjaunošanai, taču būvniecības cenas ir tik ļoti cēlušās, ka M. Egmanis bažījas, vai izdosies izremontēt tikpat, cik iepriekš par to pašu naudu.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 23. aprīļa numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!