Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

18.01.2019 Glābēji trenējas ekstrēmos apstākļos  (11)

Vakar Beberliņu ūdenskrātuvē norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīkotas noslēdzošās mācības ūdenslīdējiem un glābējiem, kurās tika inscenēta glābšanas operācija ar ledū ielūzušu automašīnu, kurā atrodas trīs cilvēki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Romāns Andrijausks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka līdz šim Eiropas Savienības finansētajā projekta "Safety First" laikā notikušas teorētiskās mācības, bet tagad ir pienācis laiks iegūtās zināšanas pielietot praksē. "Mācībās kopumā piedalās aptuveni 100 cilvēku no Latvijas un Lietuvas, kuri izspēlēs un vēros glābšanas operāciju. Protams, šeit mēs esam sagatavojušies un reālajā dzīvē viss notiktu haotiskāk, taču mācības risināsies pēc reālas glābšanas operācijas plāna," pirms mācību sākuma izteicās R.Andrijausks.

Zemūdens meklēšanas darbi iesākās ar inscenētu notikumu – pa ūdenskrātuvi braukusi automašīna, plānais ledus nav izturējis slodzi un tā pazudusi ūdens dzīlēs. Pēc scenārija VUGD informāciju par notikušo bija saņēmis novēloti un vajadzēja uzsākt meklēšanas darbus. Sākumā notika izlūkošanas darbi un ūdenī devās nirēju grupa, lai noskaidrotu, kas tad ir noticis un vai ir nepieciešams piesaistīt papildus resursus. Ūdenslīdējiem bija jāizglābj trīs personas no ūdens dzīlēs esošās automašīnas. Vispirms krastā tika nogādāti manekeni, bet vēlāk izvilkta arī automašīna.