Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: google.maps

10.09.2019 Iedzīvotāji aicināti piedalīties apspriešanā par koka nociršanu Rīgas ielā  (7)

No 10. līdz 19.septembrim ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par viena koka – liepas – nociršanu Rīgas ielā, portālu liepajniekiem.lv informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar Komunālās pārvaldes rosināto būvniecības ieceri – posmā no Tramvaja tilta līdz Raiņa ielas krustojumam ar Rīgas ielu veikt seguma atjaunošanu, vienlaikus nomainot ceļa apmales, uzlabojot braukšanas joslu sadalījumu un veicot izmaiņas satiksmes organizācijā. Lai īstenotu šo ieceri, nepieciešams nocirst vienu liepu, kuras celma diametrs ir 40 centimetri.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 19. septembrim var aizpildīt elektroniski vai klātienē Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Ar lūgumu atļaut šī koka nociršanu pilsētas apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) ir vērsusies SIA “Evolution road”, kas šobrīd veic projekta dokumentācijas izstrādi.

Koks aug tuvu brauktuves malai un slīpi liecas uz brauktuves pusi. Tā nociršana nepieciešama, lai virzienā uz Esperanto ielu Rīgas ielas brauktuvei (pagriezienā uz Raiņa ielu) būtu iespējams paredzēt divas normatīvajiem aktiem atbilstošas kustības joslas.

Tā kā liepas celma diametrs ir lielāks par 20 cm, un koka ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav meža teritorija, kā arī tiks īstenota sabiedriski nozīmīga iecere “Ielu brauktuvju posmu seguma atjaunošana uz ziemeļiem no Tirdzniecības kanāla, Liepājā”, ir jārīko publiskā apspriešana.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Rīgas ielā, kur publiskās apspriešanas laikā būs novietots informācijas stends un liepa šeit ir marķēta ar košas krāsas lentu.