Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Labdarības iniciatīvas "Apiesim Latviju, lai bērni staigātu" pieturvieta J. Čakstes laukumā Liepājā. No kreisās Jānis Kūla, Mārtiņš Kopštāls, Jānis Bebrītis, Raimonds Požarskis, Aldis Kukuks, Ivars Helmšteins un Ieva Kūla.
Foto: Egons Zīverts

16.05.2018 Izaicinājums, lai bērni staigātu  (5)

Vakar no J. Čakstes laukuma Liepājā ceļā uz Papi kopā ar domubiedriem devās zemessargs Raimonds Požarskis, kas uzsācis labdarības iniciatīvu "Apiesim Latviju, lai bērni staigātu". "Daudziem kustēties ir kaut kas pats par sevi saprotams. Bet ir citi, šajā gadījumā – mazi bērni, kam tas pagaidām ir liegts. Es uzsveru – pagaidām. Jo ātrāk tiktu uzsākta rehabilitācija, jo lielāka būtu cerība, ka paaugot viņi sāktu kustēties," sava gājiena ideju skaidro Raimonds.

Atvaļinātais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku majors, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona zemessargs R. Požarskis devās ceļā no Rīgas 6. maijā, viņš iecerējis apiet Latviju 44 dienās. R. Požarska mērķis ir vākt līdzekļus rehabilitācijai bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācijas centrā "Poga". "Daru to tā, ka eju apkārt Latvijai – pietiekoši ilgu laiku un pietiekoši daudzus kilometrus, lai pievērstu uzmanību. Lai cilvēki padomātu, ka mēs reizēm nemaz nenovērtējam, cik labi ir spēt kustēties."

R. Požarskis saka, ka šis esot viņa eksperiments, ko viens cilvēks var izdarīt: "Kad pagājušajā gadā svinēju 4. maija svētkus, paziņoju, ka pēc gada nosvinēsim atkal, bet 5. maijā visu novākšu un sākšu iet. Šī gada laikā esmu bijis rehabilitācijas centrā "Poga", man tur visu izrādīja un izstāstīja. Pagaidām naudas saziedots vairāk nekā kilometri, ko esmu nogājis. Minimālais mērķis ir 1836 eiro, tikpat, cik kilometru apkārt Latvijai. Tas ir apmēram viena bērna rehabilitācijai." 

Par savu ceļojuma gaitu viņš stāsta sociālajos tīklos. "Viens man rakstīja – Raimond, tev ir palaimējies ar laika apstākļiem. Es viņam atbildēju, ka man ir laimējies ar cilvēkiem, ko es satieku savā ceļā!," pastāsta Raimonds.

Konts, kurā pārskaitīt līdzekļus bērnu rehabilitācijas nometnei "Poga", atrodams vietnē ziedot.lv. Līdz otrdienai šajā akcijā bija saziedoti 466,63 eiro.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 16. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!