Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Drošības pēc Tirdzniecības kanālā izvietotas bojas, lai operatīvi varētu savākt piesārņojumu.
Foto: Egons Zīverts

14.08.2019 Izdevies novērst kanalizācijas notekūdeņu ieplūšanu Tirdzniecības kanālā  (14)

Ir paveikti visi priekšdarbi, lai šodien varētu sāk darbu pie bojātās kanalizācijas notekūdens caurules nomaiņas, pastāstīja SIA "Liepājas ūdens" vadītājs Andis Dejus.

Lai gan sākotnēji bija bažas, ka kanalizācijas sistēmas avārijas dēļ daļa notekūdeņu ieplūdīs Tirdzniecības kanālā, pateicoties jaudīgai lokālai pārsūknēšanas stacijai, to izdevies novērst.

Kanālu regulāri uzrauga gan Liepājas Reģionālās vides pārvaldes, gan Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas speciālisti. "Varu likt roku uz sirds un teikt – kanālā nekas nav tecējis," vakar sacīja LRVP direktors Ruslans Pečulis.

Drošības nolūkā Tirdzniecības kanālā gan izvietotas bojas, darba gatavībā ir vakuummašīna piesārņojuma savākšanai, kā arī barža.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnīti norādīja, ka jātur īkšķis, lai avārijas likvidēšanas darbi noritētu raiti un, lai šajās dienās nelītu stiprs lietus. "Tas gan varētu radīt problēmas, jo lietus palielinātu notekūdens apjomus, ko pašreizējā situācijā būtu sarežģīti novadīt."

Jau rakstījām, ka naktī uz 12. augustu pie kanalizācijas notekūdeņu pārsūknēšanas stacijas Zemnieku ielā 20, kurā satek notekūdeņi no visas Vecliepājas un daļas Jaunliepājas, iebrucis kanalizācijas kolektors, paralizējot kanalizācijas sūkņu stacijas darbību.