Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Izglītības pārvalde

09.07.2019 Izglītības iestāžu remontos šovasar ieguldīs vairāk nekā 150 000 eiro  (7)

Liepājas izglītības iestādēs šobrīd notiek remonta darbi, lai sapostu skolas un bērnudārzus jaunajam mācību gadam. Šovasar uzturēšanas un avārijas darbiem no pašvaldības budžeta tiks izlietots ap 150 000 eiro, tajā skaitā 58 655 eiro no izglītības iestāžu siltuma ietaupījuma līdzekļiem.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informē, ka visapjomīgākie remonta darbi šovasar notiek O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā, kur trīs klašu telpās sākumskolas blokā tiek veikts kosmētiskais remonts ar elektroinstalācijas nomaiņu un griestu atjaunošanu par 16 000 eiro.

Remonta darbi šovasar notiek sešos bērnudārzos. Elektroinstalācijas atjaunošana un griestu izbūve tiek veikta pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) “Rūķītis”, “Stārķis” un “Mazulītis”, kas katrā iestādē izmaksā ap 6000 eiro. PII “Delfīns” remontē divu grupu telpas, bet Kristīgajā bērnudārzā – pirmsskolas izglītības iestādē tiek remontētas garderobes telpas divām grupiņām un mainīta elektroinstalācija vienā grupiņā par kopējo summu 11 226 eiro.

PII “Pūcīte” jau pabeigta grīdas seguma nomaiņa grupu un garderobes telpās par kopējo summu 6023 eiro.

Lai apgaismojums skolās atbilstu mūsdienu prasībām, Liepājas 3. pamatskolā šovasar veikta gaismekļu nomaiņa aktu zālē un virtuvē.

Izglītības iestāžu uzturēšanai un attīstībai tāpat kā iepriekšējos gadus tiek izmantoti arī līdzekļi no siltuma ekonomijas – šogad 196 204 eiro, no kuriem 123 263 eiro tiek izlietoti iestāžu uzturēšanai, bet 72 941 - attīstībai.

58 655 eiro no siltuma ekonomijas naudas atvēlēti skolu un bērnudārzu remontiem. Piemēram, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija 10 337 eiro siltuma ekonomijas rezultātā iegūto līdzekļu tiek izlietoti grīdas remontam klašu un gaiteņu telpās.

Citās izglītības iestādēs šie līdzekļi tiek izlietoti arī remontmateriālu iegādei, rotaļlietu klāsta atjaunošanai bērnudārzos un jaunu mācību līdzekļu iegādei skolās, ēku uzturēšanai, apstādījumu atjaunošanai un citiem pakalpojumiem. Savukārt līdzekļi, kas paredzēti attīstībai, tiek izlietoti jaunu mēbeļu iegādei ( piemēram, jaunām gultām un garderobes skapīšiem bērnudārzos), skapju, krēslu, žalūziju, tāfeļu, ekrānu un portatīvo datoru iegādei.

Papildus tam šovasar pilnībā pabeigti atjaunošanas un modernizācijas darbi, kas notika piecās Liepājas skolās Eiropas Savienības finansētā projekta ietvaros. Šobrīd pabeigta projekta sagatavošana nākamajam projektam "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi", kas paredz vēl trīs skolu – O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas un Liepājas 8. vidusskolas modernizāciju.

Plānots, ka no 2017. līdz 2021. gadam desmit Liepājas vispārējās izglītības iestāžu mācību vides modernizācijā būs ieguldīts vairāk nekā 10,4 miljonu eiro, kas ir apjomīgākās investīcijas izglītības vides uzlabošanai Liepājā.